Reklama

Dopuścili się nielegalnego wyrębu. Czterem mieszkańcom powiatu przemyskiego grozi kara pozbawienia wolności

05/02/2025 13:16

Sprawa miała swój początek pod koniec grudnia ub. r. Wtedy to funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Krasiczyn poinformowali policjantów z komisariatu w Żurawicy o fakcie, że na terenie Leśnictwa Bełwin ujawnili ścięte pnie drzew.

Dzięki wspólnie prowadzonym czynnościom ustalili, że do wycinki drzew i kradzieży drewna z terenu lasów państwowych leśnictwa Bełwin i lasu gminy Żurawica doszło w ubiegłym roku kilkukrotnie, a powstałe straty wyceniono na około 10 tysięcy zł.

W toku postępowania ustalili również sprawców. Okazali się nimi czterej mężczyźni w wieku 25, 29, 56 i 63 lat – wszyscy to mieszkańcy powiatu przemyskiego. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli drewno, które swoją strukturą potwierdziło, że pochodzi z typowanego miejsca wyrębu.

Reklama

Mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Art. 290 kodeksu karnego mówi, że „..kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności karnej jak za kradzież”, za którą grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

– przekazała przemyska komenda.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/02/2025 08:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama