Sprawa miała swój początek pod koniec grudnia ub. r. Wtedy to funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Krasiczyn poinformowali policjantów z komisariatu w Żurawicy o fakcie, że na terenie Leśnictwa Bełwin ujawnili ścięte pnie drzew.
Dzięki wspólnie prowadzonym czynnościom ustalili, że do wycinki drzew i kradzieży drewna z terenu lasów państwowych leśnictwa Bełwin i lasu gminy Żurawica doszło w ubiegłym roku kilkukrotnie, a powstałe straty wyceniono na około 10 tysięcy zł.
W toku postępowania ustalili również sprawców. Okazali się nimi czterej mężczyźni w wieku 25, 29, 56 i 63 lat – wszyscy to mieszkańcy powiatu przemyskiego. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli drewno, które swoją strukturą potwierdziło, że pochodzi z typowanego miejsca wyrębu.
Mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Art. 290 kodeksu karnego mówi, że „..kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności karnej jak za kradzież”, za którą grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności
– przekazała przemyska komenda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze