Reklama

Dream Team wygrał VII Turniej „Młodych”

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Kazanów” było organizatorem VII edycji Turnieju Młodych w halowej piłce nożnej, który odbył się w hali POSiR w Przemyślu. Patronem medialnym tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem przedsięwzięcia była nasza redakcja.

Niewiele brakowało, a impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz feryjnych imprez sportowych w nadsańskim mieście, nie odbyłaby się. – To jedyny turniej halowej piłki nożnej w Przemyślu, w którym uczestniczy tak wielu młodych zawodników. Jego celem jest zaproponowanie młodzieży aktywnego, sportowego spędzenia zimowej pauzy w nauce. Jak co roku zwróciliśmy się do pana prezydenta miasta Roberta Chomy o pomoc w organizacji. Niestety, odpowiedź na nasze pismo była negatywna. Prezydent poinformował, że nie jest możliwe pokrycie kosztów wynajęcia obiektu, ani zakupu nagród i pucharów. Kwestię udostępnienia hali powinniśmy uzgodnić z dyrektorem POSiR Mariuszem Zamirskim. Po analizie kosztów imprezy, zwróciliśmy się do pana dyrektora o możliwość bezpłatnego skorzystania z hali. Zgoda pana dyrektora umożliwiła organizację turnieju, za co serdecznie w imieniu młodzieży dziękujemy – powiedział nam prezes Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Kazanów”, a równocześnie radny miejski Tomasz Schabowski (PO).

Wymiar sportowy

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn: Bruno Old Boys, Dream Team, Artmax Pikulice, Rayo Vallecano, FC Przemyśl, Krasiczyn, Wesołe Pomidory, Torpedo, Orlik Przemyśl i Koper Team.

Reklama

W pierwszym dniu rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach. W grupie I zwyciężyła drużyna Bruno Old Boys z 10 pkt, 2. miejsce zajął Dream Team (9 pkt), a 3. – Rayo Vallecano (7 pkt). W grupie II wygrała ekipa Wesołych Pomidorów z dorobkiem 8 pkt, 2. miejsce zajęła drużyna Koper Team (6 pkt), a 3. – Krasiczyn (6 pkt).

W II etapie drużyny także walczyły w grupach, tym razem liczących po trzy zespoły. Dwa pierwsze awansowały do półfinału, trzecie zagrały o 5. miejsce. Od początku w grupie I dominowały ekipy Bruno Old Boys i Koper Team i obie zapewniły sobie przepustki do półfinału. Mecz pomiędzy nimi o prymat w grupie był niesłychanie zacięty. Po wspaniałym widowisku triumfowała zespół Bruno Old Boys. Podobnie było w grupie II. Do ostatniego pojedynku ważyły się losy awansu. Ten ostatecznie stał się udziałem Wesołych Pomidorów i Dream Teamu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama