Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Kazanów” było organizatorem VII edycji Turnieju Młodych w halowej piłce nożnej, który odbył się w hali POSiR w Przemyślu. Patronem medialnym tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem przedsięwzięcia była nasza redakcja.
Niewiele brakowało, a impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz feryjnych imprez sportowych w nadsańskim mieście, nie odbyłaby się. – To jedyny turniej halowej piłki nożnej w Przemyślu, w którym uczestniczy tak wielu młodych zawodników. Jego celem jest zaproponowanie młodzieży aktywnego, sportowego spędzenia zimowej pauzy w nauce. Jak co roku zwróciliśmy się do pana prezydenta miasta Roberta Chomy o pomoc w organizacji. Niestety, odpowiedź na nasze pismo była negatywna. Prezydent poinformował, że nie jest możliwe pokrycie kosztów wynajęcia obiektu, ani zakupu nagród i pucharów. Kwestię udostępnienia hali powinniśmy uzgodnić z dyrektorem POSiR Mariuszem Zamirskim. Po analizie kosztów imprezy, zwróciliśmy się do pana dyrektora o możliwość bezpłatnego skorzystania z hali. Zgoda pana dyrektora umożliwiła organizację turnieju, za co serdecznie w imieniu młodzieży dziękujemy – powiedział nam prezes Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Kazanów”, a równocześnie radny miejski Tomasz Schabowski (PO).
Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn: Bruno Old Boys, Dream Team, Artmax Pikulice, Rayo Vallecano, FC Przemyśl, Krasiczyn, Wesołe Pomidory, Torpedo, Orlik Przemyśl i Koper Team.
W pierwszym dniu rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach. W grupie I zwyciężyła drużyna Bruno Old Boys z 10 pkt, 2. miejsce zajął Dream Team (9 pkt), a 3. – Rayo Vallecano (7 pkt). W grupie II wygrała ekipa Wesołych Pomidorów z dorobkiem 8 pkt, 2. miejsce zajęła drużyna Koper Team (6 pkt), a 3. – Krasiczyn (6 pkt).
W II etapie drużyny także walczyły w grupach, tym razem liczących po trzy zespoły. Dwa pierwsze awansowały do półfinału, trzecie zagrały o 5. miejsce. Od początku w grupie I dominowały ekipy Bruno Old Boys i Koper Team i obie zapewniły sobie przepustki do półfinału. Mecz pomiędzy nimi o prymat w grupie był niesłychanie zacięty. Po wspaniałym widowisku triumfowała zespół Bruno Old Boys. Podobnie było w grupie II. Do ostatniego pojedynku ważyły się losy awansu. Ten ostatecznie stał się udziałem Wesołych Pomidorów i Dream Teamu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze