Reklama

Drugi transfer Eurobusu Przemyśl. Magik z Kraju Kawy

Bruno Henrique Lima Campos Ferreira, czyli Bruninho to drugi nowy zawodnik beniaminka FOGO Ekstraklasy futsalu. Po Ramonie Rabello Tubau to drugi zawodnik z Brazylii. Dołączył do ekipy Adriano Ribeiro z ligi portugalskiej.

Portugalia to jedna z najlepszych, a być może najlepsza, w Europie reprezentacja w futsalu. Siłą rzeczy liga portugalska też takową jest, więc większej rekomendacji dla Bruninho wystawiać nie trzeba.

Bruninho (niebieska koszulka) w barwach Futsal Azemeis. Fot. zerozero.pt/FPF

Brazylijczyk ma 26 lat i jest skrzydłowym. Całą swoją profesjonalną karierę związał właśnie z Portugalią. Zaczął od występów w Unidos Pinheirense, potem grał kolejno w: Modicus Bruval, Futsal Azemeis oraz – w trwającym sezonie – ADCR Caxinas Paca Barca Rozegrał tam 8 meczów, w których zdobył 2 bramki. Team z Caxinas po 11 kolejkach niezwykle mocnej ligi portugalskiej zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Reklama

Najwięcej spotkań Bruninho rozegrał w barwach Modicus Bruval. W 44 meczach strzelił 12 bramek. Wówczas jego trenerem był… Adriano Ribeiro, obecny szkoleniowiec Eurobusu Przemyśl. I jak nie trudno się domyśleć, to właśnie Adriano maczał palce w sprowadzeniu – nazywanego w Caxinas „magikiem” – Bruninho do Przemyśla.

Bruninho w barwach Modicus Bruval. Fot. FPF

Kilka tygodni temu Adriano udzielił krótkiego wywiadu dla portugalskiego, fachowego portalu internetowego, zajmującego się futsalem – zerozero.pt. Rozmowa zajawiona została kilkoma ciekawymi zdaniami:

Reklama
  • „Adriano Ribeiro to legendarny zawodnik najwyższej ligi w naszym kraju. Grał w historycznym Miramar, wyjechał do Włoch, a po powrocie grał w Famalicense, Alpendorada i AD Fundão. Prawie zawsze na najwyższym poziomie naszego futsalu. Tutaj, w Portugalii, przebywał... dopóki nie przyjęło go zaskakujące zaproszenie. Po kilku doświadczeniach jako trener w kraju i za granicą, przeniósł się do polskiej ligi futsalu, gdzie przejął Eurobus Przemyśl, aktualnie zajmujący 13. miejsce w ekstraklasie”.

Oto co powiedział Adriano owemu portalowi:

– Musiałem przez kilka tygodni zaadaptować się do nowego kraju, kultury, a zwłaszcza klubu. Polski futsal pozytywnie mnie zaskoczył, nie tylko organizacją ligi, wsparciem telewizyjnym i marketingiem, ale także kibicami, którzy są fanatykami tego sportu. Projekt Eurobusu jest fantastyczny, więc nie zastanawiałem się dwa razy nad podjęciem tego wyzwania. Prezes Mariusz ma ambicje, aby klub w krótkiej perspektywie znalazł się w czołówce polskiej ligi. Dlatego rozpoczęła się restrukturyzacja we wszystkich sektorach klubu. Oczywiście pośród tego wszystkiego zawsze istnieje presja natychmiastowych zwycięstw. Do tego dążymy.

Reklama

 

Jak już wspomnieliśmy, R.R. Tubau i Bruninho to dwójka z pięciu nowych futsalistów, którzy wzmocnią przemyskiego beniaminka przez II rundą FOGO Ekstraklasy. Kolejni oficjalnie zostaną zaprezentowani niebawem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości