Powiat Przeworski pozyskał 670 tys. 84 zł z programu „Ochrona Zabytków” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację III – ostatniego etapu prac konserwatorsko-budowlanych przy zabytkowym budynku stacji w Hadlach Szklarskich. To wiadomość, która powinna ucieszyć nie tylko miłośników historii i Przeworskiej Kolei Dojazdowej, ale i całego regionu.
Ten wyjątkowy obiekt to jedyny drewniany budynek stacyjny na linii kolei wąskotorowej. Po zakończeniu prac odzyska swój historyczny charakter i stanie się w pełni funkcjonalny.
„Rewitalizacja stacji pozwoli na dalszy rozwój i uatrakcyjnienie oferty kulturalno-turystycznej Przeworskiej Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy-Dynów. Dogodne położenie obiektu – w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 835 oraz linii kolejowej – sprzyja zwiększeniu zainteresowania zarówno mieszkańców, jak i turystów
Reklama
– przekazuje przeworski samorząd.
Rewitalizacje i modernizacje zabytków w regionie to kolejne kroki w stronę ochrony dziedzictwa regionu oraz budowania silnej i rozpoznawalnej oferty turystycznej Podkarpacia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze