Reklama

Dwoje poszkodowanych w pożarach [ZDJĘCIA]

05/01/2022 17:36

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku pożarów, które wybuchły na terenie powiatu jarosławskiego w pierwszy dzień po świętach. W Jarosławiu paliło się mieszkanie na ul. Przemyskiej, w Surmaczówce budynek gospodarczy. W Jarosławiu hospitalizacji wymagała starsza kobieta, w Surmaczówce mężczyzna, który na własną rękę chciał walczyć z ogniem.

Siano dodatkowym zagrożeniem

Ledwo strażacy wrócili do remizy po zakończeniu akcji na Przemyskiej, wezwani zostali do kolejnego zdarzenia. Tym razem alarm dotyczył budynku gospodarczego w jednym z gospodarstw w Surmaczówce.

Tu także strażacy spotkali się z duży zadymieniem wydobywającym się z pomieszczeń przybudówki przyległej do domu mieszkalnego. Jak wynikło z rozpoznania, dodatkowe zagrożenie stanowiło siano zgromadzone na strychu tego budynku.

Strażacy podali więc dwa prądy wody: jeden bezpośrednio do palącego się pomieszczenia, a drugi na poddasze budynku. Po opanowaniu pożaru wyrzucono na zewnątrz tlące się siano i dokładnie przelano je wodą.

Poszkodowanym w wyniku tego zdarzenia był właściciel posesji, który podjął nieudaną próbę ugaszenia pożaru. Niestety w jej trakcie doznał poparzeń twarzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia mężczyznę przetransportowano do jarosławskiego COM.


W obu sytuacjach do gaszenia pożarów zadysponowano spore siły. Ogień w bloku na Przemyskiej gasiło16 strażaków PSP i OSP oraz 5 samochodów pożarniczych. Z pożarem w Surmaczówce walczyło z kolei 30 strażaków PSP i OSP oraz 6 pojazdów.

Reklama


fot.KP PSP Jarosław
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości