Reklama

Dworzec roku 2022: Przemyśl z nagrodą specjalną! Przyznano ją po raz pierwszy

Tytuł Dworca roku 2022 zdobył dworzec w Cieszynie. Natomiast nagrodę publiczności otrzymał dworzec w Kątach Wrocławskich. To jednak nie wszyscy nagrodzeni.


– W tym roku po raz pierwszy jury postanowiło przyznać dodatkową nagrodę specjalną. Otrzymał ją Dworzec Przemyśl Główny! Tytuł przyznano za symboliczną rolę, jaką obiekt ten odegrał w pierwszej fazie wojny w Ukrainie, zamieniając się w wielkie centrum przyjmowania i udzielania pomocy humanitarnej dla uchodźców – wyjaśnia kapituła konkursu.


W przypadku dworca kolejowego w Cieszynie kapituła konkursu doceniła "przede wszystkim jego walory użytkowe oraz skuteczne połączenie funkcji: komunikacyjnej, czyli sprawnej obsługi podróżnych, kulturowej, rozumianej jako zachowanie wartości architektonicznych i historycznych oraz społecznej służącej integracji społeczności lokalnej."

Zaś dworzec w Kątach Wrocławskich, który pochodzi z 1920 roku, ujął publiczność. Obiekt posiada dużą wartość architektoniczną. 
Zrewitalizowany obiekt "służy nie tylko podróżnym, ale także mieszkańcom do załatwiania spraw lokalowych w Urzędzie Miasta i Gminy. Przy dworcu działa również Gminny Dom Kultury. Część lokali została przeznaczona także na potrzeby spółek kolejowych."
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2022-11-18 13:47:01

    Pffff fest. Tytuł specjalny. Co to jest? Kasę dajcie, a nie jakieś... tytuły.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości