Reklama

Dziwna polityka

22/07/2015 07:33

– Zastanawiam się, dlaczego w naszym mieście prowadzi się politykę odstraszającą mieszkańców od korzystania z komunikacji miejskiej. No bo na przykład, jeśli nie masz kupionego wcześniej biletu, a potrzebujesz taki za 1,80 złotych, u kierowcy i tak go nie dostaniesz. Możesz oczywiście nabyć w autobusie bilet, ale wyłącznie za 3 złote. Sam byłem świadkiem, jak jedna z pasażerek, usłyszawszy, że kupno takiego biletu to jedyne wyjście, by nie narażać się na ryzyko mandatu od kontrolera, wysiadła z autobusu, w ogóle rezygnując z przejazdu.

Inna kwestia to opłata manipulacyjna w wysokości 10 złotych, którą trzeba ponieść w Miejskim Zakładzie Komunikacji, jeśli zapomni się zabrać z domu dokumentu uprawniającego do ulgowych przejazdów. Za co w zasadzie ta opłata? Starszemu człowiekowi zdarza się czasem zapominać o różnych sprawach, a nie naraża przecież przewoźnika na straty, bo bilet ma, uprawnienie również, tyle że nie przy sobie, więc taka opłata jest moim zdaniem nieuzasadniona. Wystarczyłoby dowiezienie legitymacji do siedziby instytucji.
Czytelnik
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mzk - niezalogowany 2015-07-22 12:04:47

    Jak dobrze rozumiem nie ma przymusu korzystania z komunikacji miejskiej. Jeśli już sie ktoś zdecyduje to musi zastosować się do reguł obowiązujących przy zawieraniu umowy na przejazd.Jeśli warunki nie odpowiadają spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wiktor.wlazly_533 2015-07-22 12:16:33

    1. Opłata manipulacyjna wynika z odpowiedniego rozporządzenia wydanego do ustawy Prawo Przewozowe.2. Kierowca nie jest kioskarzem. Jego podstawowym zadaniem jest kierowanie autobusem, a nie sprzedawanie biletów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jeszcze mieszkaniec Przemyśla - niezalogowany 2015-07-22 12:25:52

    Tak i dlatego coraz więcej autobusów jeździ pustych coraz więcej kursów do likwidacji bo nie rentowne więcej kierowców do zwolnienia co raz więcej ludzi młodych (i nie tylko) będzie opuszczać nasze miasto bezpowrotnie. A TAKI CYMBAŁ Z MZK BĘDZIE JESZCZE ROBIŁ ŁASKĘ ŻE JESZCZE JEŻDŻĄ AUTOBUSY!!!!!!!!!   W KAŻDYM KRAJU ZA TAKĄ ODPOWIEDŹ JUŻ BY NIE PRACOWAŁ!!!! ALE W PRZEMYŚLU  TO JAKIŚ POCIOTEK KOGOŚ "NIE WAŻNEGO" NIC MU SIĘ NIE STANIE .NO ALE TO JEST PRZEMYŚL I TU JUŻ NIC NIE POWINNO DZIWIĆ ALE CZASAMI TO TRUDNO NIE BYĆ ZDZIWONYM   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama