Tegoroczny majowy długi weekend w Narolu rozpoczął się już w niedzielę – pierwszym Dziecięcym Turniejem Piłkarskim „Roztocze Spring Cup”. W rywalizacji wzięło udział niemal 350 dzieci reprezentujących drużyny z dziewięciu miejscowości województw podkarpackiego i lubelskiego: Jarosławia, Oleszyc, Lubaczowa, Narola, Suśca, Bełżca, Łaszczówki, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja.
W pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało 27 zespołów. Ten największy w regionie (nie licząc ogólnopolskich edycji) turniej zorganizowała Akademia Młodego Piłkarza w Narolu wraz z LKS Szumy Susiec, przy ogromnym wsparciu rodziców dzieci z Suśca i Narola, zarówno przed, w trakcie, jak i po turnieju. Na trzech boiskach Miejskiego Stadionu Sportowego w Narolu zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym w swoich kategoriach. Dużo grania i dużo bramek[paywall], w 65 meczach padły aż 182 bramki! Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami i pamiątkowymi dyplomami, a każda z drużyn za przyjazd do Narola, poświęcenie i sportową rywalizację uhonorowana dyplomem i pucharem.
Najwięcej zabawy i radości towarzyszyło meczom w najmłodszych kategoriach wiekowych 2009 i 2010. W tych wszyscy zostali zwycięzcami, a każda z drużyn wróciła do domu z pucharem za 1. miejsce. W roczniku 2010 rywalizowały zespoły: AMP Narol, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec, Pogoń 96 Łaszczówka. W kategorii wiekowej 2009 bój o prymat pierwszeństwa stoczyły drużyny: AMP Narol, TKS Tomasovia, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec i Pogoń 96 Łaszczówka.
W kategorii 2007 drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol Stanisława Wosia. Niekwestionowanym zwycięzcą był zespół Czarnych Oleszyce, który wygrał wszystkie mecze w tej kategorii. Dzielnie poczynała sobie narolska AMP, której drużyna („biała”)przegrała jedynie z zespołami z Oleszyc i Jarosławia. Czwarta lokata przypadła Pogoni Łaszczówka, a piąta AMP „czerwonej”. Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Albert Ważny (AMP Narol) – najlepszy zawodnik, , Michał Bosak (Czarni Oleszyce) – najlepszy bramkarz, Norbert Sopel (Czarni Oleszyce) – król strzelców.

W kategorii 2005 mecze były wyrównane, a zwyciężyła drużyna Pogoni Łaszczówka, która nie dała się nikomu ograć. Na słowa pochwały zasługują piłkarze AMP Narol z rocznika 2006, którzy w rywalizacji ze starszymi kolegami zajęli trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli piłkarze LKS Szumy Susiec (zieloni), wyprzedzając kolegów z Suśca (czarni) oraz AMP (biali). Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Szymon Bujnowski (Pogoń Łaszczówka) – najlepszy zawodnik i najlepszy bramkarz, , Oliwier Kobielarz (Pogoń Łaszczówka) – król strzelców. Puchary i statuetki ufundował wójt gminy Susiec Zbigniew Naklicki.
W najstarszej kategorii 2004 miejsca na podium decydowały się do ostatniego meczu. Różnice były minimalne (jednopunktowe), a zwycięzcą zostały Szumy Susiec, wyprzedzając drużynę Czarnych Oleszyce i FA Lubaczów. Warta uwagi jest bardzo dobra postawa drużyny z Lubaczowa, która mimo, że złożona z chłopców rocznika 2005, tylko raz dała się pokonać i zasłużenie zajęła trzecie miejsce. Miejscowe zespoły w tej kategorii nieco rozczarowały, choć gra w wygranym meczu drużyny „białej” z FA Lubaczów mogła się podobać. W tej kategorii wiekowej rywalizowano o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Narolu. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Bartosz Romaniszyn (Szumy Susiec) – najlepszy zawodnik, Karol Drążek (Szumy Susiec) – najlepszy bramkarz i Kacper Owsiany (Czarni Oleszyce) – król strzelców.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze