Reklama

Emocji nie brakowało. 182 bramki w 65 meczach

15/05/2017 09:30

Tegoroczny majowy długi weekend w Narolu rozpoczął się już w niedzielę – pierwszym Dziecięcym Turniejem Piłkarskim „Roztocze Spring Cup”. W rywalizacji wzięło udział niemal 350 dzieci reprezentujących drużyny z dziewięciu miejscowości województw podkarpackiego i lubelskiego: Jarosławia, Oleszyc, Lubaczowa, Narola, Suśca, Bełżca, Łaszczówki, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja.

W pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało 27 zespołów. Ten największy w regionie (nie licząc ogólnopolskich edycji) turniej zorganizowała Akademia Młodego Piłkarza w Narolu wraz z LKS Szumy Susiec, przy ogromnym wsparciu rodziców dzieci z Suśca i Narola, zarówno przed, w trakcie, jak i po turnieju. Na trzech boiskach Miejskiego Stadionu Sportowego w Narolu zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym w swoich kategoriach. Dużo grania i dużo bramek[paywall], w 65 meczach padły aż 182 bramki! Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami i pamiątkowymi dyplomami, a każda z drużyn za przyjazd do Narola, poświęcenie i sportową rywalizację uhonorowana dyplomem i pucharem.

Najwięcej zabawy i radości towarzyszyło meczom w najmłodszych kategoriach wiekowych 2009 i 2010. W tych wszyscy zostali zwycięzcami, a każda z drużyn wróciła do domu z pucharem za 1. miejsce. W roczniku 2010 rywalizowały zespoły: AMP Narol, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec, Pogoń 96 Łaszczówka. W kategorii wiekowej 2009 bój o prymat pierwszeństwa stoczyły drużyny: AMP Narol, TKS Tomasovia, AP GOL Biłgoraj, JKS Jarosław, Orkan Bełżec i Pogoń 96 Łaszczówka.

Reklama

W kategorii 2007 drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol Stanisława Wosia. Niekwestionowanym zwycięzcą był zespół Czarnych Oleszyce, który wygrał wszystkie mecze w tej kategorii. Dzielnie poczynała sobie narolska AMP, której drużyna („biała”)przegrała jedynie z zespołami z Oleszyc i Jarosławia. Czwarta lokata przypadła Pogoni Łaszczówka, a piąta AMP „czerwonej”. Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Albert Ważny (AMP Narol) – najlepszy zawodnik, , Michał Bosak (Czarni Oleszyce) – najlepszy bramkarz, Norbert Sopel (Czarni Oleszyce) – król strzelców.

Reklama

fot.archiwum organizatora

Nie dali się ograć

W kategorii 2005 mecze były wyrównane, a zwyciężyła drużyna Pogoni Łaszczówka, która nie dała się nikomu ograć. Na słowa pochwały zasługują piłkarze AMP Narol z rocznika 2006, którzy w rywalizacji ze starszymi kolegami zajęli trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli piłkarze LKS Szumy Susiec (zieloni), wyprzedzając kolegów z Suśca (czarni) oraz AMP (biali). Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Szymon Bujnowski (Pogoń Łaszczówka) – najlepszy zawodnik i najlepszy bramkarz, , Oliwier Kobielarz (Pogoń Łaszczówka) – król strzelców. Puchary i statuetki ufundował wójt gminy Susiec Zbigniew Naklicki.

W najstarszej kategorii 2004 miejsca na podium decydowały się do ostatniego meczu. Różnice były minimalne (jednopunktowe), a zwycięzcą zostały Szumy Susiec, wyprzedzając drużynę Czarnych Oleszyce i FA Lubaczów. Warta uwagi jest bardzo dobra postawa drużyny z Lubaczowa, która mimo, że złożona z chłopców rocznika 2005, tylko raz dała się pokonać i zasłużenie zajęła trzecie miejsce. Miejscowe zespoły w tej kategorii nieco rozczarowały, choć gra w wygranym meczu drużyny „białej” z FA Lubaczów mogła się podobać. W tej kategorii wiekowej rywalizowano o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Narolu. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Bartosz Romaniszyn (Szumy Susiec) – najlepszy zawodnik,  Karol Drążek (Szumy Susiec) – najlepszy bramkarz i Kacper Owsiany (Czarni Oleszyce) – król strzelców.

Reklama


fot.archiwum organizatora
KS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama