Nagły, który jednak wcale nie powinien być odczytywany jako niespodziewany, atak zimy storpedował drugą już kolejkę rundy wiosennej rozgrywek w III lidze (grupa IV) i IV lidze podkarpackiej w sezonie 2017 – 2018. Miała zostać rozegrana 17 i 18 marca br.
Inauguracja wiosny tak na boiskach III ligi, jak i IV ligi podkarpackiej miała się odbyć 10 i 11 marca br. Ujemna temperatura, zalegający na murawach śnieg, nakazał piłkarskim związkom pierwszą wiosenną kolejkę przełożyć (rozegrana zostanie w środę, 18 kwietnia br.). Tuż przed minionym weekendem (17 – 18 marca br.) zima po raz kolejny pokazała pazury. Do tego stopnia, że z dnia na dzień kolejne III- i IV-ligowe ekipy decydowały się o nierozgrywaniu meczów. W III lidze do ostatniej chwili z taką decyzją zwlekano w Nowym Targu i Wólce Pełkińskiej. Działacze obu klubów „wygrali” tę swoistą wojnę nerwów i zarówno Podhale z Karpatami Krosno, jak i Wólczanka Stal Systems z MKS-em Trzebinia pojedynki rozegrały. Podopieczni Grzegorza Sitka zaczęli znakomicie, bo rozbili trzebinian 5:2 (0:2), po bramkach: Tomasza Walata 2 (56. i 83. min), Krzysztofa Pietlucha 2 (65. i 90.+2 min) oraz Dawida Czyrnego (89. min).
Pozostałe spotkania (Avia Świdnik – JKS 1909 Jarosław, Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów, Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Unia Tarnów, Orlęta Radzyń Podlaski – Spartakus Daleszyce, Chełmianka Chełm – Soła Oświęcim i Wisła Sandomierz – Wiślanie Jaśkowice) zostały przełożone.
Ani jeden mecz nie odbył się w IV lidze podkarpackiej. Potyczki: Piast Tuczempy – Wisłoka Dębica, Sokół Sieniawa – Izolator Boguchwała, Granica Stubno – Igloopol Dębica, Unia Nowa Sarzyna – Polonia Przemyśl,
Sokół Nisko – Ekoball Stal Sanok, Głogovia Głogów Małopolski – LKS Pisarowce, Rzemieślnik Pilzno – Wisłok Strzyżów oraz Błękitni Ropczyce – Wisłok Wiśniowa odbędą się w późniejszym terminie.
W piątek, 16 marca br., Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu zdecydował, że do rywalizacji w miniony weekend – zgodnie z terminarzem – nie przystąpią zespoły występujące w V lidze okręgowej (oprócz meczu Pogoni-Sokoła Lubaczów z Roztoczem Narol) oraz dwóch grupach klasy A, jarosławskiej i przemyskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze