Dwie kolejki w ciągu czterech dni rozegrali III-ligowi piłkarze. Fatalnie zaprezentowały się w nich dwa zespoły z naszego regionu – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i KS Wiązownica.
Ci pierwsi cudem uratowali remis w spotkaniu z jednym z outsiderów rozgrywek Jutrzenką Giebułtów, by następnie w beznadziejnym stylu polec u siebie z rezerwami kieleckiej Korony. Podopieczni Marcina Wołowca zdobyli na wiosnę ledwie 7 punktów. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 27 marca br., pokonując u siebie Stal Stalową Wolę 2:0. Patrząc w jakim tempie straty odrabiają zespoły, którym grozi bezpośrednia relegacji z III ligi i biorąc pod uwagę fatalną dyspozycję ekipy z Wólki Pełkińskiej, można mieć obawy, że to, co jeszcze kilkanaście tygodni temu było niemożliwe, może się spełnić. Jeśli Wólczanka Stal Systems nie zacznie grać lepiej, będzie musiała stoczyć zaciętą walkę o pozostanie w III lidze. Ci drudzy w dwóch meczach stracili sześć bramek, nie strzelając żadnej. Najpierw ulegli u siebie w derbach Texom Sokołowi, by cztery dni później skompromitować się w Radzyniu Podlaskim. Podopieczni Jacka Piszczka już znaleźli się pod kreską, a kolejne pojedynki wcale nie jawią się jako łatwe. Będzie wprost przeciwnie. Jeśli natychmiast wszystkim nie zapali się czerwona lampka, beniaminek, niestety, wróci w szeregi IV-ligowców. Wybrana przez oba zespoły ścieżka stawiania na siłę na napływową młodzież chyba się już wyczerpała. Pozycji wicelidera wciąż broni Texom Sokół Sieniawa. Co prawda Podhale Nowy Targ i Stal Stalowa Wola mają ekipę Ryszarda Kuźmy na wyciągnięcie ręki, ale wcale nie muszą jej przegonić.
32. kolejka (środa, 28 kwietnia):
KS Wiązownica – Texom Sokół 0:2 (0:1), bramki: Purcha 2 (5. i 71. – obie z karnych);
Jutrzenka Giebułtów– Wólczanka Stal Systems 2:2 (2:1), bramki: Zawadzki (1.), Majcherczyk (41.) – Wrona (40.), Matofij (90.)
33. kolejka (1 – 2 maja):
Texom Sokół – Stal Kraśnik 2:2 (1:1), bramki: Purcha (27.), Ochał (61.) – Dyszy (31.), Zawierucha (66.);
Wólczanka Stal Systems – Korona II Kielce 1:3 (1:2), bramki: Wrona (43.) – Piróg (17.), Bielka (27.), Lisowski (90. – karny);
Orlęta Radzyń Podlaski – KS Wiązownica 4:0 (2:0), bramki: Maj 3 (10., 23. i 59.), Kuźma (85.).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze