W dniach 28 lutego – 7 marca Jarosław stanie się ponownie stolicą kultury wysokiej. A to za sprawą znanego i lubianego – zwłaszcza przez miłośników muzyki klasycznej – Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej.
Znak firmowy festiwalu – prócz doskonałej muzyki klasycznej, nierzadko w nowoczesnej aranżacji – stanowią czołowi artyści, którzy biorą w nim udział. Koncerty odbędą się w sali koncertowej jarosławskiej Szkoły Muzycznej.
„Wieczór inauguracyjny uświetni niezwykły projekt „RGG & Robert Więckiewicz Planet LEM”, inspirowany twórczością Stanisława Lema. Fragmenty „Solaris”, czytane przez Roberta Więckiewicza, w połączeniu z muzyką zespołu RGG stworzą unikatowe, wielowymiarowe doświadczenie artystyczne. Kolejny koncert „Wieczór na dwa fortepiany” będzie w całości poświęcony muzyce fortepianowej w mistrzowskim wykonaniu Łukasza Stanisławczyka i Jakuba Międlara. Zwieńczeniem festiwalu stanie się koncert Edyty Piaseckiej z kwintetem „Wieczór z Bel Canto”, podczas którego primadonna Opery Krakowskiej wykona najpiękniejsze arie operowe”
Reklama
– przybliżają program organizatorzy.
Szczegółowy program poniżej. Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu (ul. Rynek 5).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze