Modernizacja uszkodzonej fontanny na skwerze „Baśki” Puzon powoli przeradza się w prawdziwą sagę. Obiekt miał być remontowany w tym roku. Wiadomo już jednak, że nie będzie, bo w budżecie niedoszacowano koszty tego przedsięwzięcia. Na takim obrocie spraw zyskają plany stworzenia kolejnego w mieście żłobka.
Problemy z właściwym działaniem fontanny na skwerze przy kwadracie wyznaczonym ulicami Kraszewskiego i Czesławy Puzon ps. „Baśka” z większą lub mniejszą intensywnością ciągną się latami. W ubiegłym roku przedstawiciele urzędu miasta zapowiadali rychłe przywrócenie fontanny do życia, jako termin wskazując tegoroczny sezon letni. Niestety właśnie się okazało, że owego deadline[paywall] nie uda się utrzymać, a prace remontowe rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje, powodem jest brak funduszy. Tak przynajmniej tłumaczył to podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Waldemar Paluch. – Zgodnie z projektem budowlanym przebudowy fontanny parku Baśki Puzon kosztorys inwestycyjny tejże to kwota prawie 300 tys. zł. W tym roku po opłaceniu realizacji projektu została nam kwota 42,5 tysiąca złotych, która uniemożliwia przeprowadzenie tej inwestycji – wyjaśniał W. Paluch. – Po prostu nie możemy tego zrobić, gdyż „na paragrafie” (w uchwale budżetowej – przyp. autora) jest zbyt mała kwota – dodawał, zapowiadając jednocześnie, że do tematu, już z odpowiednim zasobem środków finansowych, miasto wróci w przyszłym roku.
Podczas posiedzenia rady zadecydowano też o tym, że pieniądze, które zostały w budżecie po sporządzeniu dokumentacji przebudowy fontanny, zostaną przeznaczone na wykonanie kolejnej dokumentacji – tym razem utworzenia nowego żłobka przy istniejącym przedszkolu miejskim na os. Armii Krajowej. – Nie będzie to budowa nowego budynku. Chcemy przygotować dokumentację na modernizację już istniejącego obiektu, tak żeby przystosować go do przyjęcia jak największej liczby dzieci w wieku żłobkowym – rozwijał na posiedzeniu rady swoje plany burmistrz. – W tej chwili są tam dwie grupy żłobkowe, a chcemy sięgnąć po środki na uruchomienie nowych miejsc. Liczymy, że można tam znaleźć miejsce nawet dla setki najmłodszych mieszkańców Jarosławia, dlatego mówimy, że nie będzie to już oddział żłobkowy, tylko że w tym miejscu powstanie żłobek numer 2 – zapowiada W. Paluch. Oznacza to znaczną intensyfikację polityki prorodzinnej miasta. Przypomnijmy, że w Jarosławiu realizowana jest już jedna inwestycja tego typu: filia żłobka powstaje w budynku przy ul. Skarbowskiego. – Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Decyzja będzie najprawdopodobniej w tym tygodniu. Czekamy na pełną dokumentację – informował o postępach prac na tym froncie burmistrz Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze