Reklama

Fuzja Szpitala Miejskiego z przychodnią kolejową

28/10/2015 19:37

– Byliśmy na pogrzebie. To koniec – w tych słowach pracownicy Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Przemyślu podsumowali dzisiejszą, 28 bm. decyzję radnych o połączeniu ich placówki z tutejszym Szpitalem Miejskim. Uchwała w tej sprawie zapadła kilka minut po godzinie 18 podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 11 radnych (radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia dla Przemyśla), przeciw było 5 (radni Platformy Obywatelskiej), od głosu wstrzymali się 2 radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z głosowania wyłączył się radny Wiesław Morawski.

Zamiar połączenia placówek to efekt pomysłu, który zrodził się na początku roku. Wówczas przemyscy radni wyrazili chęć połączenia podległego samorządowi Przemyśla miejscowego Szpitala Miejskiego z zarządzanym przez marszałka województwa podkarpackiego Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Analogiczną uchwałę podjęli także radni wojewódzcy. W toku prac do pierwotnego planu wprowadzono korekty. Ostateczny kształt nadała mu podjęła dzisiaj uchwała, która przewiduje fuzję Szpitala Miejskiego z Obwodem Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ. Dopiero w dalszej kolejności nowy podmiot ma połączyć się ze szpitalem rangi wojewódzkiej.

Reklama

"Proponowana korekta projektu jako forma przejściowa połączenia posiada istotną przewagę nad rozwiązaniem pierwotnym. Należy jednak uwzględnić fakt, że modelem docelowym jest funkcjonowania do dwóch lat jednego szpitala wojewódzkiego w Przemyślu" – napisano w uzasadnieniu uchwały.

– Byliśmy na pogrzebie. To koniec – stwierdzili pracownicy Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ, których niewielka grupa przysłuchiwała się wieczornym obradom radnych.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kuku - niezalogowany 2015-10-28 20:20:08

    i po ptakach!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-10-28 22:52:27

    Wiadomo było że w momencie likwidacji kilkunastu dużych jednostek wojskowych (brygada OT, pib, dwa pułki kolejowe, brygada WOP, Krówniki, pułk pplot, pułk czołgów i inne) w Przemyślu i Żurawicy oraz w sytuacji zmiany wroga z zachodniego na wschodni - szpital wojskowy (nazywany teraz miejskim) stracił rację bytu. Kto uważał inaczej albo łudził się nadzieją był głupi. To nie komuna lecz kapitalizm  teraz obowiązuje.Podobna sytuacja miała miejsce na arenie kolejowej. Nie ma już potężnego węzła przeładunkowego Przemyśl-Żurawica- Medyka, a kolej regionalna chodzi tylko dwa razy w  tygodniu a w nocy dworzec nawet nie jest czynny jak na jakieś pipidówie.W tej sytuacji żadne miasto nie mogłoby pozwolić sobie na funkcjonowanie tylu placówek służby zdrowia dublujących się. Jedyne rozsądne rozwiązanie to stworzyć jeden z prawdziwego zdarzenia szpital, jedną porządną przychodnię. Wszystkim wyjdzie to na dobre. Przede wszystkim pacjentom i budżetowi. Warunek jest jeden  - nie mogą za zarządzanie takimi placówkami medycznymi brać się pociotki i znajomi królika z racji przynależności partyjnej - lecz profesjonaliści, wyłonieni uczciwie, najlepsi z najlepszych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sanitariusz - niezalogowany 2015-10-29 08:39:42

    Oczywiście ci najlepsi z najlepszych to bedą ci POPiSOWI absolwenci  POPiSowskich uczelni przemyskich renomowanych w powiecie  i pobliskich wsiach dla wydawania pseudodyplomów i tytułów doktoranckich więc tez bedą zarzadzac doktorami w szpitalach i placówkach zdrowia  bo takie tytuły posiada juz wiekszość  choć nie są lekarzami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama