Reklama

Gimnazjum „Morawa” trzecie w Polsce

Przez trzy dni (20 – 22 czerwca br.) w Kołobrzegu trwał finał krajowy w koszykówce w ramach Gimnazjady. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu. Chłopców Daniel Puchalskiego, młodych Niedźwiadków, którzy w tej szkole się edukują, rozsławiając ją na całą Polskę.

Na początku czerwca br. zespół w niemal takim samym składzie wywalczył tytuł wicemistrza Polski kadetów. Tym razem rywalizację zakończył na 3. miejscu, choć w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz. Z kim? Oczywiście z Gimnazjum nr 7 Sopot, czyli mistrzem Polski kadetów, z którym przemyślanie przegrali w wielkim finale.

Losowanie finałów Gimnazjady oparte było na wynikach zeszłorocznych Mistrzostw Polski gimnazjów, co oczywiści nie ma nic wspólnego z tegorocznym układem sił w roczniku 2000. Tym samym, cała trójka medalistów ostatnich MP kadetów zagrała w jednej drabince turniejowej. Wiadomo więc było, że ktoś z wielkiej trójki: UKS 7 Trefl Sopot, Hensfort Przemyśl i TKM Włocławek medalu Gimnazjady nie zdobędzie. Tylko jeden zespół z wymienionych miał szanse na finał. Na podium nie stanęli młodzi koszykarze z Włocławka, a przemyślanom na drodze do finału – po raz kolejny – stanął zespół z Sopotu. Nie jednak doszło do pojedynku półfinałowego, zawodnicy Gimnazjum „Morawa” pokonali kolejno gimnazjalistów z: Starachowic 101:19, Włocławka 57:45 (rewanż za porażkę w Mistrzostwach Polski kadetów), Stargardu Szczecińskiego 64:17 oraz Ostrowa Wielkopolskiego 59:37. W meczu z Gimnazjum nr 7 Sopot po raz kolejny podjęli walkę, ale po raz kolejny rywal okazał się lepszy, wygrywając 59:53. W meczu o 3. miejsce przemyślanie nie mieli problemów z ograniem gimnazjalistów z Dąbrowy Górniczej 47:37.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mamapiłkarza - niezalogowany 2016-06-24 18:32:18

    Gratulacje dla młodzieży i trenera. Ich sukcesy to wynik połączenia  ich talentu  ,wytrwałej pracy ,zaangażowania trenera i wsparcia rodziców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-06-25 06:07:14

    Z takim TRENEREM trzeci plac to porażka,gratulacje da rodziców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama