Przez trzy dni (20 – 22 czerwca br.) w Kołobrzegu trwał finał krajowy w koszykówce w ramach Gimnazjady. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu. Chłopców Daniel Puchalskiego, młodych Niedźwiadków, którzy w tej szkole się edukują, rozsławiając ją na całą Polskę.
Na początku czerwca br. zespół w niemal takim samym składzie wywalczył tytuł wicemistrza Polski kadetów. Tym razem rywalizację zakończył na 3. miejscu, choć w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz. Z kim? Oczywiście z Gimnazjum nr 7 Sopot, czyli mistrzem Polski kadetów, z którym przemyślanie przegrali w wielkim finale.
Losowanie finałów Gimnazjady oparte było na wynikach zeszłorocznych Mistrzostw Polski gimnazjów, co oczywiści nie ma nic wspólnego z tegorocznym układem sił w roczniku 2000. Tym samym, cała trójka medalistów ostatnich MP kadetów zagrała w jednej drabince turniejowej. Wiadomo więc było, że ktoś z wielkiej trójki: UKS 7 Trefl Sopot, Hensfort Przemyśl i TKM Włocławek medalu Gimnazjady nie zdobędzie. Tylko jeden zespół z wymienionych miał szanse na finał. Na podium nie stanęli młodzi koszykarze z Włocławka, a przemyślanom na drodze do finału – po raz kolejny – stanął zespół z Sopotu. Nie jednak doszło do pojedynku półfinałowego, zawodnicy Gimnazjum „Morawa” pokonali kolejno gimnazjalistów z: Starachowic 101:19, Włocławka 57:45 (rewanż za porażkę w Mistrzostwach Polski kadetów), Stargardu Szczecińskiego 64:17 oraz Ostrowa Wielkopolskiego 59:37. W meczu z Gimnazjum nr 7 Sopot po raz kolejny podjęli walkę, ale po raz kolejny rywal okazał się lepszy, wygrywając 59:53. W meczu o 3. miejsce przemyślanie nie mieli problemów z ograniem gimnazjalistów z Dąbrowy Górniczej 47:37.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratulacje dla młodzieży i trenera. Ich sukcesy to wynik połączenia ich talentu ,wytrwałej pracy ,zaangażowania trenera i wsparcia rodziców
Z takim TRENEREM trzeci plac to porażka,gratulacje da rodziców
Gratulacje dla młodzieży i trenera. Ich sukcesy to wynik połączenia ich talentu ,wytrwałej pracy ,zaangażowania trenera i wsparcia rodziców
Z takim TRENEREM trzeci plac to porażka,gratulacje da rodziców