1 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tryńczy odbyło się uroczyste wręczenie Trynieckich Kart Dużej Rodziny.
Tryniecka Karta Dużej Rodziny stanowi jedną z odpowiedzi na pogłębiający się niż demograficzny. Celem projektu jest wspieranie i promowanie wielodzietności na terenie gminy Tryńcza, a także zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z dużych rodzin.
Z programu mogą skorzystać osoby mieszkające na terenie gminy Tryńcza, które posiadają także Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Tryniecka Karta jest wydawana na podstawie wniosku, niezależnie od dochodu, każdemu z członków rodziny wielodzietnej: rodzicom lub opiekunom prawnym oraz dzieciom do 18. roku życia lub do 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji.
Aby otrzymać Tryniecką Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tryńczy. Do tej pory wpłynęło ok. 80 takich wniosków.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze