W Chrzanowie odbył się turniej barażowy o awans do Mistrzostw Polski do lat 14 w futsalu. Świetnie spisała się w nim drużyna Górala Tryńcza – Futsal U-14, która awansowała do finałów.
Zawody finałowe odbędą się od 23 do 25 stycznia br. w Białymstoku. Warto dodać, że po raz kolejny – jako jedyny zespół z Podkarpacia – młodzi „górale” znaleźli się w gronie 12 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. W meczach grupowych tryńczanie najpierw zremisowali po dramatycznym spotkaniu z SR-S Gwiazdą Ruda Śląska 3:3, a wyrównującego gola zdobył Wiktor Tołpa (wybrany MVP meczu) na… półtorej sekundy przed końcem meczu! Dwie pozostałe bramki zdobyli Kacper Antosz (przedłużony rzut karny) i Kuba Gwóźdź. W drugim pojedynku, po świetnej grze, pokonali KP Marex Chorzów 6:1, a aż cztery gole zaliczył K. Antosz. Dwa trafienia dodał Adrian Socha.
Wyniki te dały pewny awans do półfinału, w którym podopieczni Roberta Kurosza zmierzyli się z WOSMM Tarnów (w I turnieju eliminacyjnym w grudniu ub.r. w Rzeszowie wygrali po ciężkim meczu 3:2). Tym razem wątpliwości nie było żadnych. Po znakomitym meczu „górale” rozgromili rywala 7:0 (bramki: W. Tołpa 2, W. Gurak 2, K. Antosz 2 i J. Gwóźdź). Awans do finału imprezy był równoznaczny z awansem na MP. Drugą ekipą, która uzyskała promocję była drużyna Stowarzyszenia Chrzanowskiej Liga Futsalu Chrzanów.
„Górale” w Chrzanowie wystąpili w składzie: Seweryn Tokarz (bramkarz), Wojciech Gurak (kapitan), Kacper Antosz, Mateusz Kalin, Wiktor Tołpa, Marcin Szpila, Jakub Gwóźdź, Kacper Dadak, Adrian Socha, Przemek Czado i Michał Dubeński.
Na miarę możliwości
Starszy zespół Górala – U-20 wystąpił w finałach Mistrzostw Polski do lat 20 w futsalu, które rozegrane zostały w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie). W imprezie wzięło udział 16 najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej z naszego kraju. W rozgrywkach grupowych „górale” zremisowali z gospodarzami Unisław Team 3:3 (bramki: Piotr Majcher 2, Arkadiusz Wojtyna) oraz przegrali z Gwiazdą Ruda Śląska 0:4 i CityZen Poznań 1:2 (bramka: Dawid Pigan). Ostatni mecz z Poznaniem decydował o wyjściu z grupy. Góral musiał wygrać. Mimo kilku okazji bramkowych w końcówce i gry z wycofanym bramkarzem szczęście uśmiechnęło się do zawodników ze stolicy Wielkopolski i to oni ostatecznie zwyciężyli.
Tryńczanie debiutowali w finałach MP w tej kategorii wiekowej (grali w zdecydowanej większości zawodnikami z młodszego rocznika) i ostatecznie nie zdołali awansować do najlepszej ósemki w Polsce. Zaprezentowali się na tyle, na ile ich stać i zebrali niebagatelne doświadczenie. Mistrzem Polski została drużyna Rekordu Bielsko-Biała, wicemistrzem – Wisła Krakbet Kraków, a brązowe medale zdobyli zawodnicy Solnego Miasta Wieliczka. Tryńczanie wystąpili w składzie: D. Mazur, M. Duży (bramkarze) oraz J. Słysz, R. Jagodziński, P. Majcher, D. Pigan, D. Luch, A. Wojtyna, A. Słysz, K. Flak, D. Czyrny, K. Konieczny, E. Flak, D. Buczek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze