Pod wodzą nowego, grającego trenera Bogusława Sierżęgi piłkarze beniaminka IV ligi Granicy Stubno – jako jedyna ekipa z naszego regionu – wreszcie zainaugurowała rundę wiosenną sezonu 2017 – 2018.
Podkarpaccy IV-ligowcy znowu nie mieli szczęścia do aury. Choć w ciągu ostatnich kilku dni temperatury były plusowe i zalegający na wielu murawach śnieg topniał, to na pięciu stadionach było tak grząsko, że bieganie po nich 23 osób przez 90 minut mogło przynieść opłakane efekty. Regeneracja muraw trwałaby pewnie tygodniami. A w tej kolejce miało dojść do absolutnego hitu rozgrywek, bo mające po tyle samo punktów Polonia Przemyśl i Sokół Sieniawa miały spotkać się przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Nowym terminem rozegrania tego pojedynku jest 6 czerwca br., ale może on ulec zmianie. Wszystko zależy od decyzji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Z pięciu zespołów z naszego regionu swoje spotkanie rozegrała tylko Granica Stubno. I tylko dlatego, że stadion MOSiR-u w Sanoku, na którym rozgrywa mecze LKS Pisarowce, został odpowiednio przygotowany. Granica pod wodzą Bogusława Sierżęgi (zastąpił Mariusza Błaszczyka) nie była faworytem i zasłużenie przegrała. Przegrała, ale nie ma się czego wstydzić, bo toczyła wyrównany bój. Szkoda, że tak szybko stubnianie stracili bramkę… Gdyby potrafili w polu karnym upilnować stopera gospodarzy Pawła Sobotę, różnie mogło potem być. Goście mieli kilka szans, ale bramka Piotra Lorenca uspokoiła sytuację. Do tego stopnia, że drużyna z Pisarowiec odniosła 11. zwycięstwo w sezonie.
LKS Pisarowce – Granica Stubno 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sobota 2. min, 2:0 Lorenc 37. min.
Pisarowce: P. Hajuk – Słowik (75. Hryszko), Sobota, Łuczka, Kokoć – Szarek, Lorenc (81. Ślirz), Posadzki, Adamiak, Niemczyk – Sobolak (89. Blok).
Granica: Kuźma – Styś (88. Polny), Wróbel, Klepacki, Gielarowski (73. I. Hajduk) – Harłacz, Sierżęga (67. Karol Żoch), K. Mikulec, D. Mikulec, Kalawski (85. Pempuś) – Świst (85. Kornel Żoch).
Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Słowik, Adamiak oraz Świst. Widzów: 50.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.4 liga, początek rundy i 50 osób na trybunach. To już na Czuwaju w A klasie tyle jest. 2 poziomy wyżej i nie chodzi o liczbę mieszkańców. Pozdrawiam kibiców.
4 liga, początek rundy i 50 osób na trybunach. To już na Czuwaju w A klasie tyle jest. 2 poziomy wyżej i nie chodzi o liczbę mieszkańców. Pozdrawiam kibiców.
Brawo