Reklama

Gruzem budowlanym można „ozdabiać” działki

Mieszkańcy miasta kilka razy sygnalizowali temat niestetycznego widoku, jaki zastają przy ulicy Sanockiej, między stacją paliw Orlen a lodowiskiem. Tony gruzu, zalegające na jednej z działek, nie są dobrą wizytówką miejsca, obok którego przechodzą setki turystów.

– To skandal, żeby nikt się tym nie zainteresował. Od tylu miesięcy. Próbowaliśmy zainteresować problemem kilka instytucji, ale bez żadnego efektu. Jak to o nas świadczy? Chodzą tamtędy turyści, podążający choćby na wyciąg. Co sobie pomyślą, widząc taki obrazek? Czy nie można zobowiązać kogokolwiek do uprzątnięcia tego miejsca? – zastanawiają się mieszkańcy[paywall].

Okazuje się, że wspomniane miejsce to dwie działki, które nie należą do miasta. Są w prywatnych rękach. I to właśnie właściciel zwozi tam od jakiegoś czasu gruz.

– Możemy w tym wypadku jedynie egzekwować przepisy. Jeśli jest to prywatna działka, na której znajduje się gruz budowlany, niewiele możemy zrobić. To nie odpad. Właściciel działki może gromadzić taki gruz na przykład celem utwardzenia – wyjaśnił komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja, zapewniając, że skontroluje ten teren.

Kilka godzin później komendant zadzwonił po inspekcji.

– Byłem, widziałem. To gruz budowlany i widać, że nim jest utwardzany i niwelowany teren. Oprócz tego znajduje się tam kilka worków śmieci. Właściciel będzie musiał je usunąć. Natomiast gruz – w świetle panujących przepisów – może się tam znajdować. A że wygląda nieestetycznie, z pewnością, ale nikt nie robi niczego niezgodnie z prawem – wyjaśnił komendant J. Geneja.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hendryk - niezalogowany 2021-04-10 18:48:59

    Oj wy fachowcy, przecież to współczesna sztuka, która wyraża profetyczną wizję miasta Przemyśla.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2021-04-10 19:39:51

    Teren prywatny koniec kropka. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-04-10 20:02:31

    To jest właśnie wizytówka tego miasta. Okaleczona , sponiewierana, sprofanowana Natura (drzewa, krzewy, zioła, rośliny lecznicze etc.) A gdzie nie spojrzeć;  syf, kiła i mogiła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama