20 kwietnia, w piątek, o 20.30 w Klubie Niedźwiadek zagra Hańba!, zespół uhonorowany Paszportem Polityki za „muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia.”
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! ruszyła w trasę z kolejnym albumem długogrającym Będą bić!.
„Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej – czytamy o zespole”. W warstwie tekstowej posiłkują się po raz kolejny twórczością międzywojennych poetów (Tuwim, Broniewski, Jurandot), a przytupu występom dodaje podwórkowe instrumentarium – banjo, akordeon, bęben, grzebień, tuba, klarnet.
Hańba! jest laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (2014), koncertowała nie tylko w mniej lub bardziej znanych zakątkach Rzeczypospolitej, ale też w USA, Hiszpanii, Czechach i Słowacji, Niemczech, Danii czy Holandii. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w sklepie Musicland. 40 zł w dniu koncertu.
Mamy dla Was 2 bilety na koncert zespołu! Wygrają je osoby, które dodzwinią się do nas jako pierwsze w czwartek, 19 kwietnia, o godzinie 12, pod nr 16 670 22 00 w.10.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hańbą to ich nie słuchać i nie oklaskiwać.
Hańbą to ich nie słuchać i nie oklaskiwać.