Reklama

Hegemoni. JKS Jarosław zdecydowanie lepszy od wicelidera z Nowotańca. Wyjątkowy punkt KS Wiązownica


Piłkarze IV ligi podkarpackiej rozgrywają 20. kolejkę mistrzowskich spotkań. W Jarosławiu doszło do hitowego spotkania pomiędzy liderem - JKS, a wiceliderem - Cosmosem Nowotaniec.


Był 20 sierpnia 2025 roku. Ekipa Walerija Sokołenki rozgrywała trzeci mecz w sezonie 2025 – 2026. W Nowotańcu z silnym jak co sezon Cosmosem. I poniosła drugą w kampanii porażkę (2:1). Z trzema punktami na koncie, znalazła się w dolnych rejonach tabeli. Musiało boleć, ale były to zdecydowanie pierwsze koty za płoty. To, co się wydarzyło (i wciąż się dzieje!) później, śmiało można nazwać hegemonią absolutną. Jarosławianie weszli na ścieżkę pod tytułem: „Od zwycięstwa do zwycięstwa” i nie zamierzają z niej schodzić. W kapitalnym stylu (5:1) zrewanżowali się SPEC Stali Łańcut za inauguracyjne niepowodzenie, w nie gorszym wspomnianemu Cosmosowi, pokonując go na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla 3:1. To 17. z rzędu triumf JKS-u, który jest zdecydowanym liderem tabeli i pewnym krokiem zmierza do III ligi. Pamiętać trzeba jednak, że „Dopóki piłka w grze…”. Ojcem zwycięstwa z Cosmosem był wracający po drobnym urazie Wojciech Reiman. Co klasa, to klasa. Co lider, to lider. Ale jest jeszcze jedna kwestia, o której trzeba non stop powtarzać. To znalezienie przez W. Sokołenkę znakomitego balansu między niewątpliwymi „gwiazdami” zespołu, a wychowankami klubu. W wyjściowej „jedenastce” było ich czterech, kolejnych pięciu na ławce rezerwowych. To inwestycja w przyszłość, która może się pięknie zrewanżować. Dużego wyczyny dokonali piłkarze KS Wiązownica. Nie dość, że zabrali u siebie dwa punkty Izolatorowi Boguchwała, to dokonali tego w absolutnie wyjątkowych okolicznościach. Grając przez ponad godzinę w podwójnym osłabieniu, kiedy za czerwone kartki, otrzymane w ciągu kilku minut, murawę musieli opuścić Ołeksandr Baranjuk i Kamil Mazek. „Czerwień” zobaczył także trener Hubert Kasia. Nie stracić bramki przez tak długi okres to pokaz hartu ducha, ambicji, woli walki, ogromu serca i potu pozostawionego na boisku.

Polonia Przemyśl swój mecz rozegra jutro, 22 marca br. w Gorzycach ze Stalą. Początek o g. 14.

Reklama

 

JKS Jarosław – Cosmos Nowotaniec 3:1 (0:0)

  • Bramki: Reiman 2, Słysz (samobójcza) – Perez Correa.

 

KS Wiązownica – Izolator Boguchwała 1:1 (1:1)

  • Bramki: Zieliński (karny) – Marciniec.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/03/2026 17:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama