Już po raz piętnasty, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się przegląd zespołów kolędniczych. W tym roku przyświecało mu hasło: „Idźcie i głoście”.
Przegląd ma nie tylko a celu zaprezentowanie twórczości, ale również podtrzymanie bożonarodzeniowych tradycji i inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania ludowych obyczajów.
Konkurs skierowany był do[paywall] uczniów szkół podstawowych, średnich, a także do grup działających w domach kultury, świetlicach środowiskowych.
Komisja artystycznaw osobach Krystyny Czury- instruktorki teatru w lubaczowskim MDK, Piotra Batyckiego- instruktora muzyki oraz Wiesława Huka z PCK w Lubaczowie, wcale nie miała łatwego zadania. Wszyscy występujący zostali wyróżnieni.
I miejsce przypadło teatrowi „Wesoła Gromadka” z MGOK w Oleszycach, II miejsce zajął Teatr Młodych z parafii Opieki Matki Bożej w Załużu, a na III miejscu uplasowały się „Niemstowskie Nutki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niemstwowie.
Na wyróżnienie zasłużył zespół „Dźwięczni” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze