Reklama

Hołd ofiarom Smoleńska i Katynia

21/04/2021 07:27

We wtorek, 13 kwietnia, w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu odbyły się uroczystości katyńsko-smoleńskie. Mszę świętą koncelebrował abp Adam Szal, a przy pomniku Pamięci Narodowej, w chwili zadumy, zatrzymali się przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych.

Obchodzony od 2007 roku Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej połączono w Jarosławiu z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

Uroczystości, ze względów pandemicznych[paywall] skromniejsze niż zwykle, odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Tu odprawiono mszę, której przewodniczył metropolita przemyski, a po jej zakończeniu uroczystość przeniosła się pod pobliski pomnik Pamięci Narodowej.

Nie było w tym przypadku, bo imponujący monument upamiętnia najważniejsze wydarzenia z historii Polski, w tym także właśnie zbrodnię katyńską z 1940 r. i katastrofę pod Smoleńskiem z 2010 roku.

Zgromadzeni tu uczestnicy wydarzenia, wśród których znalazł się starosta jarosławski Stanisław Kłopot, zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek, dyrektorzy biur jarosławskich parlamentarzystów oraz delegacje służb mundurowych, złożyli kwiaty, by upamiętnić ofiary.

Organizatorem obchodów katyńsko-smoleńskich w grodzie nad Sanem była Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich oraz archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama