Chłopice, jako jedna z 35 gmin w Polsce, otrzymały wsparcie ze strony firmy IKEA. Szwedzki gigant branży wnętrzarskiej przekazał samorządowi łóżka, materace, zestawy pościeli, poduszki i kołdry. Wyposażenie to będzie służyć mieszkańcom, którzy odbywają kwarantannę w lokalach przygotowanych przez gminę.
– Zgodnie z naszą misją People & Planet Positive chcieliśmy wesprzeć system ochrony zdrowia oraz zapewnić niezbędną pomoc społecznościom dotkniętym[paywall] skutkami epidemii – wyjaśnia motywacje szwedzkiego giganta Anita Ryng, kierownik ds. procesów komunikacyjnych w IKEA Reatil Polska. Zadowolenia, ale i wdzięczności nie kryje wójt gminy Chłopice Andrzej Homa.
– Bezpieczeństwo i komfort życia naszych mieszkańców są stawiane na pierwszym miejscu. W obecnej sytuacji szukamy alternatywnych rozwiązań pomocy dla lokalnej społeczności. Dzięki firmie IKEA wiem, że osoby, które będą musiały odbyć w izolacji ten trudny czas, jakim jest kwarantanna, spędzą ją w warunkach o wysokim standardzie. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie firmie IKE – mówi.
Wyposażenie trafi do Boratyna. To tam w wydzielonej części budynku szkoły lokalny samorząd przygotował ośrodek kwarantanny dla osób, które zobligowane są ją odbyć, ale z jakichś względów nie chcą lub nie mogą tego zrobić w miejscu zamieszkania. Przekazany przez IKEA sprzęt jest wart około 3 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie w gminie Chłopice ma lokal przygotowany dla osób na kwarantannie.?
Niby Szkoła w Boratynie, gdzie część budynku zajmuje filia, uczniowie przedszkola i klas 1-3. Na dodatek budynek sąsiaduje z pięknym Dworem Boratyn, nie mówiąc o tym, że po sąsiedzku mieszkają ludzie. Bardzo przemyślane. Po prostu kpiny.
Gdzie w gminie Chłopice ma lokal przygotowany dla osób na kwarantannie.?
Niby Szkoła w Boratynie, gdzie część budynku zajmuje filia, uczniowie przedszkola i klas 1-3. Na dodatek budynek sąsiaduje z pięknym Dworem Boratyn, nie mówiąc o tym, że po sąsiedzku mieszkają ludzie. Bardzo przemyślane. Po prostu kpiny.