PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl. Za 20 mln zł zwiększą komfort obsługi pasażerów na trzech przystankach: Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa.
Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych wiat. Wygodniejszą podroż zapewni oświetlenie, oznakowanie i systemem informacji pasażerskiej. Obiekty będą lepiej przygotowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności. PLK, w ramach innego zadania, już[paywall] budują nowe perony w dogodniejszej lokalizacji, na przystanku w miejscowości Ostrowiecko. Tu podróżni skorzystają z lepszej obsługi jeszcze w połowie roku. Ponadto
dzięki podpisanej ostatnio umowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują 7 wiaduktów kolejowych na odcinku Munina – Żurawica. To ważne obiekty, których stan istotnie wpływa na bezpieczeństwo i sprawność przejazdu pociągów. Po pracach zapewnią one możliwość przejazdu cięższym składom towarowym. Zmiany obejmą także system komunikacji drogowej pod wiaduktami. W kilku miejscach poszerzone drogi zapewnią bezpieczniejszy i płynniejszy ruch drogowy.
PLK w 2017 r na trasie z Rzeszowa do Przemyśla wykonały prace za ok. 33 mln zł. Obejmowały one m.in. modernizację i zwiększenie komfortu obsługi pasażerów stacji Przeworsk i przystanku Przemyśl Zasanie. Przebudowano kilkanaście obiektów inżynieryjnych. Wcześniej wygodniejszą obsługę zyskali pasażerowie 5 stacji: Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz 6 przystanków: Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A czy dworzec w Radymnie doczeka się jakiegoś remontu? Obecnie wygląda jak na jakiejś wsi pod Donieckiem.....
A czy dworzec w Radymnie doczeka się jakiegoś remontu? Obecnie wygląda jak na jakiejś wsi pod Donieckiem.....