Reklama

IV-ligowcy rozpoczęli przygotowania

29/01/2022 11:00

IV-ligowi piłkarze wrócili do treningów i przygotowują formę przed nadchodzącą rundą wiosenną. Wszystkie drużyny rozpoczęły przygotowania, a niektóre zdążyły już rozegrać pierwsze mecze kontrolne.

Dwa najwyżej plasujące się w tabeli zespoły naszego okręgu – KS Wiązownica i JKS Jarosław zmierzyły się w piątek (21 stycznia br.) w bezpośrednim pojedynku (relacja obok). W obu jedenastkach pojawiły się nowe twarze. Lider z Wiązownicy, który przygotowania rozpoczął 11 stycznia, przygląda się trzem graczom. Wśród nich jest dwóch zawodników MKS Kańczuga – Szymon Barszczak i Damian Kielich. Z zespołem nie trenują natomiast Kacper Wydra, który przebywa na testach w Sandecji Nowy Sącz oraz Jakub Szafar i Martinez Arleison[paywall]. Drużyna trenera Marcina Laski planuje rozegrać jeszcze osiem sparingów, a jej rywalami będą: Korona Rzeszów (29 stycznia), Stal Łańcut (2 lutego), Unia Nowa Sarzyna (5 lutego), Stal Stalowa Wola (12 lutego), Orzeł Przeworsk (16 lutego), Wisłoka Dębica (19 lutego), Tomasovia Tomaszów Lubelski (26 lutego) i Sokół Sieniawa (5 marca).

G. Baran i Raba w JKS-ie

Dwa dni później do treningów wrócił JKS. Podopieczni trenera Arkadiusza Barana przygotowują się do rozgrywek na stadionie miejskim im. Mieczysława Haspla, a nowymi postaciami w zespole są doświadczeni Grzegorz Baran i Bartłomiej Raba, którzy zdecydowali się na powrót do macierzystego klubu. W piątkowym meczu testowany był także bramkarz. Wiosną w zespole na pewno nie zobaczymy Elvina Damirova i Oliwiera Pilcha, zaś nowego klubu szuka także Dominik Lis. Jarosławianie rozegrają zimą jeszcze sześć spotkań kontrolnych: 29 stycznia z Wólczanką Wólka Pełkińska, 5 lutego z Polonią Przemyśl, 12 lutego z Ekoball-Stalą Sanok, 19 lutego z Błękitnymi Ropczyce, 26 lutego ze Startem Rymanów i 5 marca ze Stalą Stalowa Wola.

Reklama

O spokój

O spokojne utrzymanie w lidze powalczy wiosną Polonia. Przemyślanie przystąpili do treningów 10 stycznia, a w pierwszym sparingu zagrają 5 lutego z JKS-em Jarosław. W kolejnych meczach zmierzą się z: Włókniarzem Rakszawa (11 lutego), Sokołem Sieniawa (19 lutego), Wólczanką Wólka Pełkińska (26 lutego) i Granicą Stubno (5 marca). Trudno powiedzieć jak wiosną będzie wyglądała kadra „Barcelonki”, ale większych roszad raczej w niej nie będzie.

Podobne cele na rundę wiosenną ma Piast Tuczempy, który na półmetku sezonu plasuje się cztery punkty nad strefą spadkową. Trener Marek Strawa przygląda się dwóm nowym graczom: Hubertowi Pieszczochowi (MKS Arłamów-Ustrzyki Dolne) i Tomaszowi Łychaczowi (Granica Stubno). W zespole na kolejne pół roku pozostanie bramkarz Dominik Jakiel. Drużyna ma w planach rozegrać siedem spotkań kontrolnych, w których jej rywalami będą: KS Szówsko (5 lutego), Granica Stubno (12 lutego), Leśną Wólka Podleśna (13 lutego), Orzeł Przeworsk (19 lutego), Santos Piwoda (23 lutego), LKS Skołoszów (26 lutego) oraz MKS Kańczuga (5 marca).

Reklama

O utrzymanie

Chęć walki o pozostanie w IV lidze zapowiada Orzeł Przeworsk. Świadczyć o tym mogą ruchy kadrowe zespołu Pawła Załogi, który do treningów powrócił 10 stycznia. Pierwszym wzmocnieniem przeworszczan jest doświadczony napastnik Bartłomiej Buczek, grający ostatnio w Głogovii, a w swoim piłkarskim CV mający chociażby awans do II ligi z Resovią. Z półrocznego pobytu w Stali Nowa Dęba wrócił także Karol Wilk, a w kręgu zainteresowań jest także Konrad Domoń (Resovia). Pierwszy sparing Orzeł rozegra 5 lutego ze Stalą Łańcut. Później drużyna z miasta nad Mleczką zmierzy się z: KS Wiązownica (16 lutego), Piastem Tuczempy (19 lutego), Głogovią Głogów Małopolski (26 lutego) i Pogonią Leżajsk (5 marca).

12 stycznia na pierwszym treningu stawili się zawodnicy MKS-u Kańczuga. Na zajęciach pojawiło się 17 graczy, w tym dwóch testowanych. Zespół prowadzony przez Marka Rybkiewicza ma w planach siedem gier kontrolnych: 29 stycznia ze Stalą Łańcut, 5 lutego z  Granicą Stubno, 9 lutego z juniorami Resovii, 19 lutego z MKS-em Radymno, 26 lutego z Pogonią Leżajsk, 5 marca z Piastem Tuczempy. Drużyna szuka jeszcze rywala na 12 lutego. Wiosną zespół opuszczą: Adrian Przewrocki, który przenosi się do Krakowa, a także Daniel Ostrzywilk (Start Pruchnik), Dawid Cichy i być może Radosław Frankiewicz. Na testach w Wiązownicy przebywają z kolei Szymon Barszczak i Damian Kielich. Na początku stycznia br. w klubie doszło do wyboru nowego zarządu, na czele którego stanął Janusz Owsiak.

Reklama

 

 

 

JKS Jarosław – KS Wiązownica 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Staszczak 26. min, 1:1 Saramak 41. min, 2:1 Bała 66. min, 3:1 Kopcio 81. min.
JKS: testowany (46. Dudek) – Roga, Szakiel (46. Cardenas), Saramak (46. Krzyczkowski), Bartnik (46. Krzywonos) – Bała, Sobolewski, Baran, Raba – Chrupcała (46. Hass), Pawlak (46. Kopcio).
Wiązownica: Cynar (46. Szumigraj) – testowany, Staszczak, Gliniak (46. Sitek), Kordas (46. H. Kasia) – Janiczak (46. Kloc), testowany, Rop (46. testowany), Michalik (46. Kądziołka) – testowany, Zieliński.
Sędziował: Krzysztof Nazarko (Jarosław). Widzów: 50.

Reklama

 

Pierwszy zimowy sparing dwóch czołowych drużyn IV ligi rozegrany na stadionie im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu, mimo trudnych warunków pogodowych, był ciekawym widowiskiem. Przez pierwsze 20 minut przewagę posiadali jarosławianie, jednak niewiele z niej wynikało. Tymczasem w 26. min na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Staszczak, a piłka po rykoszecie od obrońcy przelobowała testowanego w tym meczu przez JKS bramkarza. Gospodarze zdołali wyrównać na kilka minut przed przerwą. Najpierw uderzenie Sebastiana Pawlaka przeszło po nodze jednego z obrońców obok słupka na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika w podbramkowym zamieszaniu futbolówka trafiła w słupek, a ze skuteczną dobitką pospieszył Maciej Saramak.

Reklama

Wyraźna przewaga JKS-u

W II połowie wyraźną przewagę uzyskali podopieczni Arkadiusza Barana, w szeregach których zagrali wracający do jarosławskiej drużyny Grzegorz Baran i Bartłomiej Raba. Gospodarze wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, dwie z nich zamieniając na gole. W 66. min Miłosza Szumigraja zmusił do kapitulacji Kamil Bała i JKS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Ten sam zawodnik mógł pokusić się o jeszcze jedno trafienie, lecz piłkę po jego strzale wybili sprzed bramki obrońcy. Bliski wpisania się na listę strzelców był również Albert Krzyczkowski, który trafił z dystansu w poprzeczkę. Więcej szczęścia miał w 81. min Aleks Kopcio, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Hassa i celną główką ustalił wynik spotkania. Goście z Wiązownicy mogli w końcówce zmniejszyć straty, lecz dobrze między słupkami jarosławskiej bramki spisywał się Arnold Dudek.

 

Reklama


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama