Reklama

IV-ligowcy wyposażeni w kamery

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba przekazał – ufundowane przez związek – przedstawicielom wszystkich klubów IV ligi kamery wideo wraz ze statywem (oraz kartą pamięci). Kamery posłużą do utrwalania meczów, a dzięki zamieszczeniu na specjalnym, dedykowanym serwerze nagrania pomogą również w szkoleniach sędziów.

W regulaminie rozgrywek czwartej ligi był obowiązek rejestracji meczów przez kluby. Nie wszystkie to respektowały. Teraz otrzymały narzędzia… Nagrania spotkań trafią na specjalnie dedykowany serwer. Na jego podstawie będzie weryfikowana praca sędziów prowadzących poszczególne zawody, a sami sędziowie będą dokonywać tzw. samooceny. To ma zwiększyć jakość sędziowania oraz podnosić jego poziom.
– Z kolei trenerzy będą mogli dokonywać analizy nagranych spotkań. Dodatkowo kamery kluby mogą wykorzystać do nagrywania treningów, sparingów, a klub do rejestrowania wszelkich uroczystości jakie go dotyczą – powiedział prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Podczas roboczej części spotkania przewodniczący Komisji Szkoleniowej Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN, sędzia ekstraklasy z Tarnobrzega, Mariusz Złotek przybliżył zmiany w przepisach gry, a przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa Podkarpackiego ZPN Edward Chmura oraz przedstawiciel Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji Krzysztof Cupryś poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem podczas zawodów.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama