Reklama

Jak efektywnie gospodarować wodą?

20/07/2021 10:06

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się 6 lipca w jarosławskim starostwie pod hasłem „Lokalne partnerstwa ds. wody”.

Spotkanie zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale we współpracy z Wodami Polskimi i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie.

Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów regionu . Tematem dyskusji oraz przygotowanych przez partnerów prelekcji było[paywall] gospodarowanie wodą mające w efekcie ograniczać występowanie zjawisk ekstremalnych – susz i powodzi.

– Wiemy, jak ważny jest to temat, zwłaszcza dla rolnictwa – mówił, rozpoczynając spotkanie starosta Stanisław Kłopot.

– Dlatego musimy rozmawiać i o suszy i o powodziach, ale także o systemie małej retencji czy innych sposobach zapobiegania problemom z brakiem albo nadmiarem wody – dodałł. Choć na Podkarpaciu podobne spotkania odbyły się już w kilku powiatach, to to w Jarosławiu miało charakter pilotażowy. PODR zapowiada, że będą kolejne.

– Zachęcamy i zapraszamy do kontaktu zwłaszcza sołtysów i spółki wodne – deklarują pracownicy ośrodka.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-07-20 21:21:43

    YOUTUBE.COM - JEDZENIE MIĘSA TO JAKIŚ SUCHY ŻARTDojrzałych i owocnych przemyśleń !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama