Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się 6 lipca w jarosławskim starostwie pod hasłem „Lokalne partnerstwa ds. wody”.
Spotkanie zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale we współpracy z Wodami Polskimi i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie.
Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów regionu . Tematem dyskusji oraz przygotowanych przez partnerów prelekcji było[paywall] gospodarowanie wodą mające w efekcie ograniczać występowanie zjawisk ekstremalnych – susz i powodzi.
– Wiemy, jak ważny jest to temat, zwłaszcza dla rolnictwa – mówił, rozpoczynając spotkanie starosta Stanisław Kłopot.
– Dlatego musimy rozmawiać i o suszy i o powodziach, ale także o systemie małej retencji czy innych sposobach zapobiegania problemom z brakiem albo nadmiarem wody – dodałł. Choć na Podkarpaciu podobne spotkania odbyły się już w kilku powiatach, to to w Jarosławiu miało charakter pilotażowy. PODR zapowiada, że będą kolejne.
– Zachęcamy i zapraszamy do kontaktu zwłaszcza sołtysów i spółki wodne – deklarują pracownicy ośrodka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - JEDZENIE MIĘSA TO JAKIŚ SUCHY ŻARTDojrzałych i owocnych przemyśleń !!!
YOUTUBE.COM - JEDZENIE MIĘSA TO JAKIŚ SUCHY ŻARTDojrzałych i owocnych przemyśleń !!!