Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich organizuje w ramach ogólnopolskich Europejskich Dni Dziedzictwa wystawę czasową „Jarosławski garnizon. Tradycje wojskowe Jarosławia w Galicji i II Rzeczpospolitej. I i II wojna światowa”.
Ekspozycja ma ukazać wpływ wojska na rozwój gospodarczy, urbanistyczny i społeczny Jarosławia. Na wystawie zaprezentowane zostaną bezcenne fotografie i dokumenty z widokiem budynków koszarowych (dzisiaj już częściowo nieistniejących), a także broń, mundury, wyposażenie wojskowe oraz pamiątki żołnierskie. Zwiedzający będą mogli poznać również działania frontowe w czasie I wojny światowej i Jarosław w czasie okupacji niemieckiej. Otwarcie wystawy zaplanowane jest na sobotę, 19 września, o g. 17. Wystawę będzie można zwiedzać od wtorku do piątku, w g. 9 – 15 oraz w niedziele w g. 10 – 14 do 10 grudnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze