W Jarosławiu święto 101. rocznicy przywrócenia Polski na mapę świata po 123 latach niewoli obchodzono hucznie i w zasadzie przez cały długi weeknd. Jeszcze w piątek rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. W sobotę odbyły się Otwarte Mistrzostwa Jarosławia w Badmintonie o Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia W niedzielę zaś odbył się Koncert laureatów Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „SERCE W PLECAKU 2019”. Główne uroczystości miały miejsce w poniedziałek 11 listopada.
Świętowanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą 20. rocznicę wyjścia z Ziemi Jarosławskiej Kompanii Legionów w boje o wolność Ojczyzny, chwile potem złożono kwiaty pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Tuz przed 17 w kolegiacie pw. Bożego Ciała odbył się koncert Stowarzyszenia Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław", po którym odprawiona została msza św. Po niej zebrani przeszli na Rynek. Tu gospodarz wydarzenia burmistrz Waldemar Paluch, starosta Stanisław Kłopot oraz poseł Mieczysław Kasprzak wygłosili przemówienia. Następnie odbył się apel poległych, po którym delegacje złożyły wieńce. Na koniec odbyła się defilada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze