Choć zarówno same ronda, jak i ich nazwy funkcjonują już czas jakiś, dziś nastąpiło oficjalne powierzenie ich patronom. Przypomnijmy rondo sąsiadujące z placem Mickiewicza nosi nazwę Burmistrza Adolfa Dietziusa, rondo wpadające w Grunwaldzką upamiętnia neurochirurga profesora Jana Haftka.
Dziś o godz. 11 rozpoczęła się ceremonia odsłonięcia tablic z nazwami nowo powstałych rond w centrum Jarosławia.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta, burmistrz Waldemar Paluch oraz obaj jego zastępcy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i poseł na sejm RP Anna Schmidt, dyrektorzy biur poselskich i senatorskich jarosławskich parlamentarzystów, wójt Wiązownicy Marian Ryznar, przedstawiciele tutejszej rady miasta i instytucji, reprezentanci inwestora spółki CD Locum, mieszkańcy miasta oraz bliscy Jana Haftka.
Oficjalnego odsłonięcia tablic dokonała córka J. Haftka w asyście burmistrza i wiceprzewodniczącej rady miasta Agnieszki Wywrót oraz pomysłodawcy nazwania ronda imieniem jednego z najwybitniejszych włodarzy Jarosławia, jakim jest niewątpliwe Adolf Dietzius, członkowie facebokowej grupy Historia i Zagadki Jarosławia i okolic. Oba obiekty poświęcił archiprezbiter jarosławski Andrzej surowiec.
Nie mniej ważna była druga część uroczystości. Po zdjęciu z tabliczek szarf i poświeceniu rond, zebrani przeszli do budynku Sokoła. Tu odbyła się swego rodzaju sesja popularnonaukowa ,podczas której przybliżono sylwetki obu patronów rond.
Szczególne emocjonalne było wspomnienie profesora J. Haftka, głos zabierali bowiem jego bliscy, kreśląc obraz, żyjącego wciąż ich w pamięci, nie tylko wybitnego neurochirurga, ale też wyjątkowego człowieka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy nie lepiej cenić takich wyjątkowych ludzi jeszcze za ich życia? Co im z tych peanów po śmierci, tych ceremonii, odsłonięć tablic i poświęceń mających często polityczny wydźwięk? I czy na pewno nagroda za te zasługi jest adekwatna do tego kim byli za życia? Nazwa ronda? I to ma świadczyć o wielkim szacunku do NICH?
Przez takich tumanów caly Jarosław zakorkowany bo nazwy nadają Po cholerę te nazwy ciekawe ile drugi rydzyk wziął
Ciekawe ile te ronda wytrzymają po przejechaniu przez nie 200tirow i ile z nich będzie miało uszkodzone opony przez wewnętrzne krawężniki.
Czy nie lepiej cenić takich wyjątkowych ludzi jeszcze za ich życia? Co im z tych peanów po śmierci, tych ceremonii, odsłonięć tablic i poświęceń mających często polityczny wydźwięk? I czy na pewno nagroda za te zasługi jest adekwatna do tego kim byli za życia? Nazwa ronda? I to ma świadczyć o wielkim szacunku do NICH?
Przez takich tumanów caly Jarosław zakorkowany bo nazwy nadają Po cholerę te nazwy ciekawe ile drugi rydzyk wziął
Ciekawe ile te ronda wytrzymają po przejechaniu przez nie 200tirow i ile z nich będzie miało uszkodzone opony przez wewnętrzne krawężniki.