Reklama

„Jeden na jeden” w Wiązownicy [ZDJĘCIA]

Któż z nas nie pamięta zaciekłej, podwórkowej gry „jeden na jeden”, kiedy słupkami były kamienie, cegły czy patyki, a w „luksusowej” wersji bramka narysowana kredą na murze? Gra „jeden na jeden” wciąż jest w cenie, bo pozwala uwalniać indywidualne zdolności młodych piłkarzy. W absolutnie profesjonalnej wersji na stadionie w Wiązownicy – pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej i organizacją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – odbył się taki turniej.

Jak napisali na swojej stronie internetowej organizatorzy: „Turniej gry 1x1 to inicjatywa mająca na celu przede wszystkim promocję indywidualnych zdolności zawodników, kształtowanie ich odwagi na boisku oraz zwrócenie uwagi trenerom klubowym, pracującym z dziećmi na fundamentalne znaczenie tego elementu sztuki piłkarskiej”.

Zawodniczki i zawodników można było zgłaszać w czterech kategoriach wiekowych – roczniki: 2013, 2014, 2015 i 2016. Do 30 czerwca br. przeprowadzone zostały turnieje regionalne, podczas których wyłonionych zostało po 16 zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej do udziału w finale wojewódzkim, który dla Podkarpacia rozegrany został na obiektach KS Wiązownica. Finał ogólnopolski dla kategorii 2013 i 2014 rozegrany zostanie w październiku br.

Reklama

14 województw gotowych do rywalizacji!

W I edycji turnieju, w poprzednim sezonie, wzięło udział ponad 30 tys. uczestników z 13 województw. Najlepsi zawodnicy w kategoriach U-10 i U-11 reprezentowali województwa: podkarpackie, śląskie, małopolskie i łódzkie. Do organizacji II edycji turnieju zgłosiło się natomiast 14 województw: kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie.

Najlepsza dryblerka i drybler poszukiwani

Czym powinni wyróżniać się najlepsi? Z pewnością umiejętnością minięcia przeciwnika oraz skuteczną ofensywną grą.  Aby jeszcze skuteczniej rozwijać wśród dzieci te zdolności, w tegorocznej edycji turnieju wprowadzono strefy, dzięki którym zawodnik broniący nie będzie mógł czekać na rywala pod swoją bramką. Zmiana ta ma zachęcić zawodniczki i zawodników do odważnej, proaktywnej gry. Co ważne,  na najlepsze dryblerki i dryblerów czekają fantastyczne nagrody – pamiątkowe medale, puchary i upominki.

Reklama

Pół tysiąca meczów!

Jak już wspomnieliśmy, turniej finałowy dla województwa podkarpackiego odbył się w Wiązownicy, gdzie na stadionie miejscowego KS-u na ośmiu boiskach rywalizowała ponad setka uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Obecny był prezes Podkarpackiego ZWPN Mieczysław Golba. Do finału dostali się najlepsi w turniejach regionalnych rozgrywanych na terenie całego województwa. Rywalizacja toczyła się przez cały dzień. Jako pierwsi do gry przystąpili chłopcy, a popołudniu do walki stanęły również dziewczynki.

Rozegrano około pół tysiąca 4-minutowych meczów na małych boiskach! Na koniec wręczone zostały medale oraz upominki dla wszystkich uczestników, a trójka najlepszych oraz król strzelców w poszczególnych kategoriach otrzymali dodatkowo puchary i statuetki.

Reklama

Wśród rywalizujących nie zabrakło zawodniczek i zawodników z klubów z naszego regionu. Byli reprezentanci m.in.: JKS SMS Jarosław, SMS Przemyśl, Czarnych Oleszyce, SP Dumy Przemyśla, Perfektu Przeworsk, Orlika Przemyśl.

Na ogólnopolski turniej finałowy do Warszawy, który odbędzie się w październiku br., zakwalifikowały się najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z roczników 2013 i 2014: Kacper Gałat, Adam Babiś, Zuzanna Żak i Natalia Trojnar. Ten drugi to zawodnik JKS SMS Jarosław, zaś N. Trojnar to wychowanka Perfektu Przeworsk, choć na turnieju reprezentowała barwy SMS Resovii Rzeszów.

Reklama

 

Wyniki:

Chłopcy:

  • Rocznik 2013: 1. Kacper Gałat (UKS SMS Stal Mielec), 2. Jakub Kuliga (Beniaminek Krosno), 3. Karol Leńczuk (SMS Resovia). Król strzelców: Szymon Botwina (Orzełek Przeworsk/JKS Jarosław).
  • Rocznik 2014: 1. Adam Babiś (JKS SMS Jarosław), 2. Mikołaj Zieliński (UKS SMS Przemyśl), 3. Konrad Kocój (Beniaminek Rzeszów/SMS Resovia). Król strzelców: Konrad Kocój.
  • Rocznik 2015: 1. Filip Kulig (Chemik Pustków), 2. Dawid Krawczyk (SMS Lotnik Bieszczady Ustrzyki Dolne), 3. Oliwier Babiś (JKS Jarosław). Król strzelców: Filip Kulig.
  • Rocznik 2016: 1. Marcel Zabłocki (SMS Resovia), 2. Mateusz Cieśla (SP Duma Przemyśla), 3. Jeremiasz Turek (GAP Zaleszany). Król strzelców: Marcel Zabłocki.

Dziewczęta:

  • Rocznik 2013: 1. Zuzanna Żak (Beniaminek Krosno), 2. Maja Seruga (PGE Stal Mielec), 3. Dagmara Podkalicka (MKS Bieszczady Ustrzyki D./Karpaty Krosno). Królowa strzelczyń: Zuzanna Żak.
  • Rocznik 2014: 1. Natalia Trojnar (SMS Resovia), 2. Lena Łańska (Perfect Przeworsk), Martyna Barnaś (Team Przecław). Królowa strzelczyń: Martyna Barnaś.
  • Rocznik 2015: 1. Nikola Dziekan (Team Przecław), 2. Maja Łępa (Diament Jodłowa), 3. Laura Hap (Beniaminek Krosno). Królowa strzelczyń: Laura Hap.
  • Rocznik 2016: 1. Magdalena Strzałka (UKS Niedźwiada Dolna), 2. Anna Mila (WKS Kurzyna), 3. Zuzanna Niedźwiecka (SMS Resovia). Królowa strzelczyń: Magdalena Strzałka.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama