Reklama

Jedni chcą, inni nie chcą, czyli kontrowersje wokół przejścia dla pieszych na Bielskiego

Od kilku miesięcy wałkowany jest temat przejścia dla pieszych na osiedlu Rycerskie, dokładnie przy ul. Bielskiego, na wysokości dwóch przystanków obok wieżowców. Okazuje się, że część mieszkańców go chce, a część nie.

Od razu postawmy sprawę jasno: czy będzie tam przejście dla pieszych, czy go tam nie będzie, mieszkańcy przez ruchliwą ulicę i tak przechodzić będą. Sęk w tym, że zebra zobowiązywałaby kierowców do zachowania większej ostrożności.

A tak... Gdyby, nie daj Boże, coś się tam wydarzyło, znacznie większa odpowiedzialność spadłaby na przechodniów. Bo zdecydowali się na wejście na jezdnię w niedozwolonym miejscu.

– Uważamy, że przejście dla pieszych w tamtym miejscu[paywall], obok przystanków autobusowych, obok sklepu „Piotruś Pan” jest jak najbardziej uzasadnione. Do tego jest jakieś 200 metrów, a jak wracam z zakupami do domu, a mieszkam obok przystanku, nie chce mi się iść i sama dość często przechodzę tamtędy przez ulicę mimo braku przejścia – powiedziała nam jedna z mieszkanek osiedla Rycerskie. Zapewne z takiego samego założenia wychodzą inni.

Reklama

Z pytaniem, kiedy pojawi się przejście dla pieszych w wyżej wskazanym miejscu, do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna zwrócił się nawet przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.

– Nie pierwszy raz zresztą. Uważam bowiem, że tam przejście jest nieodzowne. Dzwonili do mnie w tej sprawie mieszkańcy osiedla. Do tej pory nie została tam wprowadzona stała organizacja ruchu, uwzględniająca między innymi utworzenie w obrębie przystanków autobusowych tego przejścia. Raz komisja się zgodziła, potem zmieniła zdanie. Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Tym bardziej, że przecież przed remontem przejście tam było!  – stwierdził M. Kamiński.

Analizują...

W tamtych okolicach wyniesione przejście dla pieszych (jadąc w kierunku ulicy Glazera) jest przy skrzyżowaniu z ulicą Malawskiego, około 200 m od kontrowersyjnego miejsca. Jadąc w stronę Grunwaldzkiej, przejście dla pieszych (także wyniesione) jest przy kolejnych przystankach, czyli ok. 500 m od owego miejsca.

– W projekcie przejście dla pieszych było uwzględnione. Niemniej jednak decyzją Komisji do spraw Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu przy prezydencie miasta realizacja tego przedsięwzięcia została na razie wstrzymana do czasu wyciągnięcia wniosków z prowadzonych tam analiz, mających dać odpowiedź na pytanie, czy przejście jest zasadne. Mieliśmy w tym względzie głosy i za, i przeciw. Musieliśmy się więc dostosować do decyzji komisji. Obserwacja potrwa zapewne do wiosny przyszłego roku – wyjaśnił dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama