Reklama

Jedno słowo na „k”

27/07/2018 07:51

31 lipca, czyli dwa dni przed Pol"and"Rock Festivalem Jerzy Owsiak ma się stawić przed wrocławskim sądem, gdzie będzie sądzony za przekleństwo użyte podczas spotkania z czytelnikami jego książki Obgadywanie świata we wrocławskim Empiku. Jurkowi, którego wszyscy znają z barwnego języka, wymknęło się słowo na „k”.

Usłyszał je internauta oglądający transmisję internetową i doniósł o tym na policję, a ta uruchomiła procedurę urzędową. No cóż – dura lex, sed lex. Wszak artykuł 141 kodeksu wykroczeń mówi: Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. W ubiegłym tygodniu słowo na „k” słyszałem w miejscu publicznym kilkadziesiąt razy. Użyli go: parkingowy koło Lidla, pasażer autobusu linii 22, nieletni na przystanku przy ulicy Jagiellońskiej, policjant w czasie wolnym od służby, osoba z tytułem naukowym, sprzedawca owoców na Zielonym Rynku. O języku, jaki panuje na bazarze, nie wspomnę. Właściwie po każdej z tych sytuacji powinienem udać się do komendy policji i złożyć stosowne zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Wtedy policjanci musieliby ustalić podejrzanych oraz świadków i skierować sprawy do sądu, a ten przykładnie ukarać winnego. Choć raczej nie toleruję wulgaryzmów, potrafię odróżnić bluzgającego bezmyślnie chama od kogoś, kto świadomie użyje owego słówka w sensie literackim, dla wzmocnienia czy podkreślenia wypowiedzi i w takim przypadku nie ma sensu angażować wymiaru sprawiedliwości. Chyba, że się kogoś bardzo nie lubi i chce się mu dołożyć.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zbyszek - niezalogowany 2018-07-27 09:43:55

    Polecam zapoznać się z artykułem internauty - http://kontrowersje.net/jak_dzia_aj_media_analiza_na_podstawie_literackiej_kuy_jerzego_owsiaka Chyba od takich idoli m.in dla dzieci i młodzieży, prawie noblisty, jak pan Owsiak wymaga się czegoś więcej niż od przekupki na bazarze, czyż nie?  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    renata_pak_334 2018-07-27 10:44:50

    Cóż, kultura języka to jedno, działalnośc tego Pana to drugie... Ludzie nie są idealni :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbyszek-Kieliszek - niezalogowany 2018-07-27 13:52:30

    Jednak wolę Jurka niż "sygnalistę" będącego uosobieniem zbydlęcenia obyczajów dobrej zmiany. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama