Reklama

Jedno zdjęcie… wystarczyło

W sobotę, 22 listopada, w Galerii Rynek 6 w Jarosławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Tylko Jedno Zdjęcie 2025” w ramach kolejnej już edycji Międzynarodowego Salonu Fotograficznego.

Konkurs co roku odbywa się pod patronatem prestiżowych stowarzyszeń i klubów fotograficznych, takich jak: FIAP, IAP, GPU czy Fotoklub RP. Kuratorem tegorocznej edycji konkursu był Krzysztof Peszko, a jej sekretarzem Anna Duliban. Prace oceniała międzynarodowa komisja w składzie: Jury-Vladimir Jovanovski z Macedonii Północnej, Adriana Dowha z Ukrainy i nasz rodak Tomasz Okoniewski. W tegorocznej edycji wzięło udział 110 uczestników z 41 krajów. Do wystawy zakwalifikowały się 33 prace. Wystawę można obejrzeć w Galerii Rynek 6 do 31 grudnia br.

Laureaci

Nagrodę dla najlepszego autora konkursu otrzymał Marcin Fiń za zdjęcie „A gesture of devotion”. Trafił też do niego Złoty Medal FIAP. Artysta przekazał w swoich mediach społecznościowych: „Co do samego zdjęcia, zrobione zostało na początku tego roku w Lelowie. Aby złapać dokładnie taki moment, jeździłem do Lelowa przez 3 lata, gdy tylko pojawiali się tam Chasydzi z okazji swojego święta”. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym konkursie znaleźli się m.in.: Milan Markovic z Serbii (srebrny medal FIAP) czy Niklaus Fringeli ze Szwajcarii (brązowy medal FIAP). Niebieską wstążką FIAP zostali odznaczeni: Stoyan Shopv z Bułgarii, David Wheeler z Anglii, Ute Jackisch z Niemiec, Antonín Dudek z Czech, Elżbieta Wenda z Polski i Claire Russell z Wielkiej Brytanii. Złoty medal IAAP otrzymała Svetlana Fadeeva z Kataru, srebrny – Veronika Mašková z Czech, a brązowy Mario Di Benedetto z Włoch. Dyplomy IAAP trafiły z kolei do Gordona Norrisa z Wielkiej Brytanii, Leszka Nowaka – naszego krajana, Mahesha Kumara Viswanadhy z Indii, Ryszarda Lomnickiego z Irlandii, Jana Jaskuli i Tomasza Milcewicza (obaj z Polski). Złoty medal GPU otrzymał Orhan Olmez z Turcji, srebrny Istvan Kerekes z Węgier, a brązowy Polka – Alicja Przybybszowska. Dyplomy GPU trafiły do Anny Klinkosz z Polski, Kallego Salonena z Finlandii, Jerzego Skiby – również Polaka, Aleksadara Jovanovica z Serbii, Nguyena Xuana Tuynena z Wietnamu i Krisztiána Seinera z Węgier. Złoty medal Photo Club RP otrzymała Gesine Szurman z Niemiec, srebrny – Łukasz Gurdak, a brązowy – Jacek Jamróz (obaj z Polski).

Reklama

„A gesture of devotion” – zwycięskie zdjęcie Marcina Finia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/12/2025 12:54
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2025-12-14 14:13:46


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama