W sobotę, 22 listopada, w Galerii Rynek 6 w Jarosławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Tylko Jedno Zdjęcie 2025” w ramach kolejnej już edycji Międzynarodowego Salonu Fotograficznego.
Konkurs co roku odbywa się pod patronatem prestiżowych stowarzyszeń i klubów fotograficznych, takich jak: FIAP, IAP, GPU czy Fotoklub RP. Kuratorem tegorocznej edycji konkursu był Krzysztof Peszko, a jej sekretarzem Anna Duliban. Prace oceniała międzynarodowa komisja w składzie: Jury-Vladimir Jovanovski z Macedonii Północnej, Adriana Dowha z Ukrainy i nasz rodak Tomasz Okoniewski. W tegorocznej edycji wzięło udział 110 uczestników z 41 krajów. Do wystawy zakwalifikowały się 33 prace. Wystawę można obejrzeć w Galerii Rynek 6 do 31 grudnia br.
Nagrodę dla najlepszego autora konkursu otrzymał Marcin Fiń za zdjęcie „A gesture of devotion”. Trafił też do niego Złoty Medal FIAP. Artysta przekazał w swoich mediach społecznościowych: „Co do samego zdjęcia, zrobione zostało na początku tego roku w Lelowie. Aby złapać dokładnie taki moment, jeździłem do Lelowa przez 3 lata, gdy tylko pojawiali się tam Chasydzi z okazji swojego święta”. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym konkursie znaleźli się m.in.: Milan Markovic z Serbii (srebrny medal FIAP) czy Niklaus Fringeli ze Szwajcarii (brązowy medal FIAP). Niebieską wstążką FIAP zostali odznaczeni: Stoyan Shopv z Bułgarii, David Wheeler z Anglii, Ute Jackisch z Niemiec, Antonín Dudek z Czech, Elżbieta Wenda z Polski i Claire Russell z Wielkiej Brytanii. Złoty medal IAAP otrzymała Svetlana Fadeeva z Kataru, srebrny – Veronika Mašková z Czech, a brązowy Mario Di Benedetto z Włoch. Dyplomy IAAP trafiły z kolei do Gordona Norrisa z Wielkiej Brytanii, Leszka Nowaka – naszego krajana, Mahesha Kumara Viswanadhy z Indii, Ryszarda Lomnickiego z Irlandii, Jana Jaskuli i Tomasza Milcewicza (obaj z Polski). Złoty medal GPU otrzymał Orhan Olmez z Turcji, srebrny Istvan Kerekes z Węgier, a brązowy Polka – Alicja Przybybszowska. Dyplomy GPU trafiły do Anny Klinkosz z Polski, Kallego Salonena z Finlandii, Jerzego Skiby – również Polaka, Aleksadara Jovanovica z Serbii, Nguyena Xuana Tuynena z Wietnamu i Krisztiána Seinera z Węgier. Złoty medal Photo Club RP otrzymała Gesine Szurman z Niemiec, srebrny – Łukasz Gurdak, a brązowy – Jacek Jamróz (obaj z Polski).

„A gesture of devotion” – zwycięskie zdjęcie Marcina Finia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.