Reklama

„Jesteśmy w sytuacji kryzysowej”. Rząd zaostrza restrykcje!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Adama Niedzielskiego podano nowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

– Nie ma wątpliwości, że 3 fala przewyższy to, z czym mieliśmy do czynienia jesienią – nastąpi większa liczba zachorowań i hospitalizacji. Niestety ewolucja wirusa, pojawienie się mutacji brytyjskiej, działa w kierunku większej zakaźności. W szczytowym momencie 2 fali poziom obłożenia łóżek był rzędu 23 tys. pacjentów, w tej chwili mamy ich 27 tys. – to jeden z powodów, dla których podejmujemy dzisiejsze decyzje – powiedział minister zdrowia.



– Jesteśmy w sytuacji kryzysowej, ciężkiej, dlatego wprowadzamy surowsze restrykcje na kolejne 2 tygodnie – dodał. 


– Dwie kwestie są bardzo ważne. Po pierwsze kwestia świąt – rekomendujemy, abyśmy je spędzili w domu, w wąskim gronie, stosując zasady bezpieczeństwa.
Drugą ważną sprawą jest mobilność w pracy. Wciąż widać, że miejsca pracy to główne miejsca zakażeń. Tam, gdzie to tylko możliwe, koniecznie przejdźmy na pracę zdalną! – zalecił A. Niedzielski.




– Cała administracja publiczna, wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, zostanie na najbliższe 2 tygodnia puszczona na pracę zdalną. Będzie dyspozycja do wszystkich szefów jednostek, aby wykonywać pracę zdalną. Apelujemy też do jednostek prywatnych – uzupełnił premier Morawiecki.

Reklama


– Wierzę i mam też analizy specjalistów, które mówią o tym, że jesteśmy w momencie, kiedy przyspieszający proces szczepień może doprowadzić do tego, że powoli będziemy osiągali odporność zbiorową, co może stworzyć nowe perspektywy – powiedział premier.



– Każdy, kto dzisiaj zachęca do nielegalnych zgromadzeń, napuszcza Polsków na siebie, doprowadza do tego, że w przyszłości, po 2-3 tygodniach, pojawi się zwiększona liczba zgonów – zaznaczył M. Morawiecki.


Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Handel

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:  

Reklama
1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Reklama

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Sport – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Z sieci - niezalogowany 2021-03-25 15:32:14

    Z pamiętnika młodej przemyskiej lekarki:Ludwik XIV a globalny RESET  Muszę się pochwalić, bo rzadko takie zdarzenia mają miejsce w moim mieście upadłej twierdzy i wzbogacanej wody, której cena wkrótce osiągnie wartość złota za czasów Mitanniego Tuszratty. Otóż pewien dziennikarz, chcąc wspomóc nieznanego z nazwiska i imienia artystę rysownika specjalizującego się w rysunku auto-moto, ujawnił jego dzieło publicznie. Artysta użył obcego tworzywa, bez wiedzy właściciela i nie do końca opanował tworzenie prostej kreski, lecz ku zdziwieniu czytelników nowości, z niewiadomych powodów spadł na niego wyraz oburzenia. Tak nie można, trzeba pomagać młodym twórcom, którzy być może wkrótce zaczną publikować w lokalnych i słusznej racji źródłach artyzmu. Nie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem. Jak mam leczyć, gdy muszę tłumaczyć pacjentom wszelkiego autoramentu prostotę rozpoczętej przed rokiem walki z wirusem. Nie mogę przecież tracić stałej gotowości medycznej, nie wspominając o swoich walorach pozamedycznych, o które stale ktoś pyta i domaga się dowodów. Odpowiadam krótko – NIE. Nie będę ukazywać swego ciała w bikini na instagramie tylko dlatego, że jakaś lekarka pokazała za dużo, tzn. zdjęła fartuch i siedząc przed kuflem piwa, zrobiła sobie zdjęcie i umieściła w sieci. W szkle widać było to co widać,  tylko podnieceni miłośnicy starych mebli zrobili lament, bo nie powinna kufla stawiać na zabytkowym stole wykonanym w czasach Ludwika XIV (dla współczesnych – czternastego), z mocno wygiętymi nogami w każdą stronę. Prasa głośno się o tym rozpisywała, bo oskarżono ją o profanację stylu francuskiego domagając się sankcji karnych za zbezczeszczenie zabytkowego artefaktu.Świat się zmienia i coraz trudniej o prawdziwych mężczyzn, którzy niegdyś zwracali uwagę na to, co u nas kobiet stanowi wartość nieprzemijająca, a nie na drewniane nogi, na które patrzy mające wątpliwości do co swej płci jury w programie „Jak oni machają nogami”. Mocno stoję na ziemi, gdy wkładam w przychodni swe drewniaki, one jak już pisałam z racji wagi, uświadamiają mi, że mam trzymać się ziemi, a nie brykać w przestworzach i gibać się w tę czy inną stronę w rytm głupkowatych centralnych instrukcji. Pisałam do ministra zdrowia, by wprowadził w resorcie obowiązek noszenia drewnianego obuwia medycznego, ale nic z tego nie wyszło. W odpowiedzi dowiedziałam się, że żarłoczny wirus i tak już obciąża system zdrowia, więc nie może takiego rozporządzenia wydać. Jakoś ogarniam swoje obowiązki w przychodni, a co mają powiedzieć dziennikarze? Oni są bombardowani wszelkimi treściami i często gubią się w tym, co mają myśleć i przekazywać społeczeństwu spragnionemu prawdy. I słusznie, jak stwierdził jeden z nich, nie ma spisku wirusowego, bo zapewne dogłębnie rozeznał temat i wykluczył taką teorię. A jak mówi przedstawiciel czwartej władzy, to musowo temu wierzyć. I słusznie jak twierdzą przedstawiciele władz, wirus mutuje, a winni temu są ludzie, bo jak można pozwolić im na to, by się spotykali, wymieniali uściski, spojrzenia, a już niedopuszczalne jest to, żeby ze sobą rozmawiali, skoro mają urządzenia audio wideo. Spójrzmy prawdzie w oczy, czy ktoś widział konia lub krowę, żeby ze sobą rozmawiały czy się obściskiwały? Nie. Najpierw trzeba poskromić człowieka, a później przyjdzie czas na zwierzęta pozaludzkie, im też nie można pozwalać na wybryki niezgodne ze współczesnym wiedzą o ewolucji. W końcu wilki, kruki, krokodyle itp. muszą przejść co najmniej na wegetarianizm, o weganizmie nie wspominając. Współczesny człowiek zbytnio się rozpanoszył i uważa, że może wszystko, bo ma zmysł dotyku i musi z niego korzystać. Nic bardziej błędnego. Ewolucja udowodniła, że zmysł ten jest w zaniku i człowieczeństwo wkrótce przejdzie na tryb wirtualny. Dotykać to będzie sobie można bezdotykowe klawisze.Cudowne czasy nas czekają. Spożywanie pokarmów, witanie się, no i seks bez tych niepotrzebnych doznań, które w imię ewolucji świadczą o niskim poziomie jego rozwoju, odejdą w cień. Mam tylko dylemat, co mam zrobić z tymi zestawami bielizny erotycznej, które zakupiłam na Zalando?  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2021-03-25 20:19:57

    Rząd zaostrza od 27 do 09 a 10 jest miesięcznica i nima lockdownu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Magda - niezalogowany 2021-03-25 20:22:31

    A co z kasjerkami w sklepach? Nieśmiertelni? Codziennie na jedną kasjerkę przypada 200-500 osób, które musi obsłużyć i żadnych pieniędzy nie dostaje dodatkowych i nie mówię tu o 200 zł tylko wyższych pieniądzach... o nich w ogóle nikt nie wspomina tylko szkoła i lekarze... Lekarze - zaszczepieni Nauczyciele -zaszczepieni Kasjerzy - nieśmiertelni!!! opamiętajcie się!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama