Reklama

Jeszcze o nauczycielach

26/04/2019 07:54

Bodajbyś cudze dzieci uczył – ponoć tak mawiali Żydzi. Kiedyś śmiałem się z tego, aż wysłano mnie (prawie przymusowo), jako niekwalifikowanego, do szkoły w C. Później w tym samym trybie trafiłem do T.

Tam już byłem p. o. kierownika, nauczycielem, czasem nawet woźnym, zdarzało się też, że i higienistą, a cała szkoła liczyła szesnastu uczniów w czterech klasach. Potem uzupełniłem kwalifikacje i już było lepiej. Do kolejnej szkoły w M. musiałem dojeżdżać pekaesem o szóstej rano, a potem drałować trzy kilometry. Uczyłem czterech przedmiotów, a na dodatek musiałem prowadzić bibliotekę. Nie powiem, zarabiałem tyle, że starczało od pierwszego do pierwszego. Wtedy w moim mieszkaniu na drzwiach wisiała tabliczka „Pokój nauczycielski”, co było usprawiedliwione, ponieważ w domu było czworo nauczycieli, którzy (jak to mówi dziś jeden minister) pracowali dla idei. Ale jak długo można dla idei. Nie miałem zamiaru zostać siłaczką i po cichutku, jako pierwszy z rodziny, wymiksowałem się z tego zawodu. Może wtedy zrozumiałem, że Żydzi mieli rację. Oczywiście od tamtych lat minęło już sporo czasu. Szkoła jest inna, bo świat jest inny, ale nawet najlepsze programy komputerowe nie zastąpią prawdziwych relacji nauczyciel – uczeń. Dlatego szlag mnie trafia, kiedy czytam komentarze dotyczące strajkujących nauczycieli. Pomijam wpisy internetowych trolli, którym wszystko jedno, czy będą hejtować nauczycieli, czy księży, ale niektóre komentarze przerażają mnie totalną (takie modne słowo) niewiedzą o tej profesji. Ponieważ trochę wiem, więc popieram nauczycieli.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-26 09:43:39

    "Bodajbyś cudze dzieci uczył" to przekleństwo chińskie.A nauczyciel w zdrowym państwie gdzie obywatel jest nadrzędną wartością zarabia co najmniej dwa razy tyle co policjant.To w całości rozwiązuje problem edukacji.Są co prawda państwa demokratyczne gdzie nauczyciel zarabia cztery razy więcej jak policjant.Ale są tez państwa też demokratyczne jak Rosja,Polska,Bułgaria czy też Serbia gdzie nauczycie o wiele mnie zarabia jak policjant.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nauczyciel - niezalogowany 2019-04-26 11:02:58

    Wasza redaktorze wiedza zatrzymała sie na Leninie. W takiej Ameryce na przykład policjant zarabia prawie 2 razy więcej od nauczyciela i co? Ameryka postępowa czy nie? Nieprawda? A byli w tej Ameryce? Północnej zresztą. A słyszeli że zarabia jak Lenin kazał. Słyszeli!!! To niech jada i sprawdzą na miejscu. A redaktor popiera nauczycieli to dobrze. Nauczyciele pracowali. A nieroby strajkowali. Ale w tych gazetach wam się pieprzy. A Tadeusz powyżej to niech do Ameryki też jedzie a nie tylko do Serbii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2019-04-26 12:46:13

    Przytoczone przysłowie pochodzi ze starożytnego Rzymu.Proszę nie robić czytelnikom wody z mózgu ,to nie dzieci w szkole.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama