Reklama

JKS Jarosław na piłkarskim balu w „Spodku”

17/01/2025 08:00

Piłkarze JKS-u Jarosław wzięli udział w turnieju Spodek Super Cup – największym halowym turnieju piłkarskim w kraju. W pojedynkach z dużo wyżej notowanymi rywalami, wśród których nie brakowało przedstawicieli nie tylko polskiej, ale i czeskiej oraz słowackiej ekstraklasy, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i choć zmagania zakończyli na fazie grupowej, ze swojego występu mogą być zadowoleni. Do walki o podium zabrakło naprawdę niewiele.

Autor: Michał ŁABUŚ

W stolicy Górnego Śląska czuć było w sobotę atmosferę prawdziwego piłkarskiego święta, które na myśl przywoływało wspomnienia słynnych w latach 90. XX wieku turniejów halowych organizowanych w Niemczech. O tę atmosferę postarali się organizatorzy, którzy do udziału w imprezie zaprosili nie tylko utytułowane kluby (Górnik Zabrze z Lukasem Podolskim w składzie, GKS Katowice, Banik Ostrawa, Spartak Trnawa), ale także gwiazdy polskiej piłki – w zespole sponsora imprezy, SuperBet Team, wystąpili m.in.: Jerzy Dudek, Sławomir Peszko, Marcin Wasilewski, Piotr Świerczewski, Adrian Mierzejewski czy Paweł Brożek. Zawody prowadzili najlepsi polscy arbitrzy, na czele z Szymonem Marciniakiem i Michałem Listkiewiczem – byłym prezesem PZPN. O atmosferę postarali się także kibice, których na trybunach zjawiło się ponad dziewięć i pół tysiąca. W tym gronie nie zabrakło oczywiście licznej grupy fanów z Jarosławia.

Reklama

Zabrakło nieco szczęścia

JKS nie miał problemu, by odnaleźć się na tym piłkarskim balu. Przy odrobinie szczęścia mógł nawet pokusić się o wyjście z grupy i powalczenie o podium. Już w pierwszym meczu, w którym jarosławianie zmierzyli się z wielokrotnym mistrzem Czechosłowacji i Czech – Banikiem Ostrawa, zaskoczyli obserwatorów i byli o krok od zwycięstwa. Rywali kilkukrotnie od utraty gola ratował bramkarz. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie – na trafienie Lukasa Dvoracka błyskawicznie odpowiedział Wołodymyr Zastawnyj, a na bramkę Rafała Dusiły – Filip Svrcek. Po golu Mateusza Zająca JKS prowadził 3:2, ale wkrótce to rywale byli „na plusie”. Ostatecznie do remisu 4:4 doprowadził Oliwier Pilch. Kilka sekund przed końcową syreną zwycięstwo mógł zapewnić Rafał Dusiło, ale Czechów uratował słupek.

Bała wrócił do JKS

Podopieczni trenera Bogdana Zająca długo utrzymywali remis w swoim drugim pojedynku, w którym ich przeciwnikiem był GKS Katowice. Wystarczyło jednak, by katowiczanie podkręcili tempo i szybko uzyskali oni trzybramkową przewagę, którą zapewnili im Sebastian Bergier (najlepszy strzelec turnieju), Marcin Wasielewski oraz Marten Kuusk. Jarosławianie postarali się jeszcze o honorowe trafienie, którego autorem okazał się Rafał Dusiło.

Reklama

Decydujące o losach drużyny w turnieju okazało się ostatnie spotkanie, w którym czarno-niebiescy zmierzyli się z III-ligową Wisłoką Dębica. Wygrana pozwoliłaby jarosławianom na zajęcie drugiego miejsca w grupie i przedłużenie udziału w imprezie. Niestety, zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten pojedynek dębiczanie, którzy po golach Sebastiana Kierasia i Jakuba Siedleckiego prowadzili 2:0. Wkrótce straty zmniejszył Rafał Dusiło, ale za sprawą Krzysztofa Zawiślaka Wisłoka znów miała dwie bramki przewagi. Jarosławianie poderwali się jeszcze w końcówce i dzięki bramkom Mateusza Zająca i Kamila Bały, który wzmocni w rundzie wiosennej jarosławską drużynę, doprowadzili do remisu 3:3. Niestety, na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść zabrakło im już czasu.

W finale turnieju znalazł się GKS Katowice oraz słowacki Spartak Trnawa. Pewne zwycięstwo 3:0 odnieśli w nim gospodarze. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Górnika Zabrze, którzy pokonali Wisłokę Dębica 4:1. Organizatorzy zapewnili, że kolejny turniej w Spodku odbędzie się w przyszłym roku. Oby znów z udziałem piłkarzy z Jarosławia.

Reklama

 

Wyniki turnieju:

Grupa A:

GKS Katowice – Wisłoka 7:2, Banik Ostrawa – JKS Jarosław 4:4 (bramki: Svrcek 2, Dvoracek, Micola – Zastawnyj, Dusiło, Zając, Pilch), Wisłoka – Banik 7:1, JKS – GKS 1:3 (bramki: Dusiło – Bergier, Wasielewski, Kuusk), GKS – Banik 4:0, Wisłoka – JKS 3:3 (Kieraś, Siedlecki, Zawiślak – Dusiło, Zając, Bała).

1. GKS Katowice, 2. Wisłoka Dębica, 3. JKS Jarosław, 4. Banik Ostrawa.

Grupa B:

Górnik Zabrze – ROW Rybnik 4:4, Spartak Trnawa – SuperBet Team 6:2, ROW – Spartak 1:6, SuperBet – Górnik 1:7, Górnik – Spartak 3:3, ROW – SuperBet 2:4.

Reklama

1. Spartak Trnawa, 2. Górnik Zabrze, 3. SuperBet Team, 4. ROW Rybnik.

Mecz o III miejsce:

Wisłoka Dębica – Górnik Zabrze 1:4.

Finał:

GKS Katowice – Spartak Trnawa 3:0.

 

JKS Jarosław wystąpił w składzie:

Maksym Guridow, Miłosz Lisowski, Maciej Szczepański – Bartosz Dworak, Paweł Dąbrowski, Artem Płoszczynskij, Karol Ptasznik, Mateusz Zając, Wołodymyr Zastawnyj, Kamil Bała, Dawid Budniak, Jakub Chrupcała, Władysław Husaczenko, Sylwester Magdziak, Olaf Muliński, Stanisław Mykycej, Iwan Ngaha, Paweł Oziębło, Patryk Pakuła, Oliwier Pilch, Piotr Pindak, Rafał Dusiło, Marcin Wiśniowski, Andriej Triuchan.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/01/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama