Ekipie JKS SMS Jarosław, prowadzonej przez Roberta Kurosza, nie udało się obronić tytułu mistrzów Polski w futsalu w kategorii U-19. Turniej w Mielcu zakończyli na ćwierćfinale, gdzie ulegli Legii Futsal U-19 Warszawa 0:4. Ostatecznie zajęli miejsca 5. – 8.
Do Mielca zawitało 16 najlepszych ekip w Polsce w kategorii U-19. W fazie eliminacyjnej podzielone zostały na cztery 4-zespołowe grupy. JKS SMS trafił do grupy B, gdzie ich rywalami byli: Constract Lubawa, Stal Mielec i GLKS Wilkowice. Zaczęło się znakomicie, bo od wygranej z młodzieżowym narybkiem aktualnych seniorskich mistrzów Polski w futsalu z Lubawy. Potem przyszła niespodziewana porażka z gospodarzami imprezy i drżenie, czy w ogóle uda się wyjść z grupy. Przy założeniu, że Costract wygra ze Stalą, promocję dawał remis w pojedynku z zespołem w Wilkowic. I taki padł, po bardzo emocjonującym boju. Ekipa R. Kurosza wyprzedziła GLKS Wilkowice lepszym stosunkiem bramek.
Dzięki temu jarosławianie awansowali do najlepszej „ósemki” w Polsce w kategorii U-19. Tam czekała na nich najlepsza drużyna z grupy A, czyli Legia Fustal U-19 Warszawa, która fazę eliminacyjną zakończyła z kompletem wygranych. Młodzi futsaliści ze stolicy już w I połowie pokazali, że są ekipą lepszą, strzelili cztery bramki i pożegnali jeszcze aktualnych mistrzów Polski U-19 z turniejem.
Jarosławianie wystąpili w składzie: Mateusz Tarnowski, Miłosz Lisowski (bramkarze) oraz Ksawery Rokoszyński, Patryk Pakuła, Radosław Roga, Artem Płoszczynskyj, Mateusz Dubaj, Sylwester Magdziak, Adrian Kiełbasa, Eryk Sęk, Alan Nowogrodzki, Oliwier Kruczkiewicz i Marcin Wiśniowski.
JKS SMS Jarosław – Constract Lubawa 3:1 (0:1), bramki: Roga 2, Płoszczynskyj; JKS SMS – Stal Mielec 1:2 (1:0), bramka: Dubaj; JKS SMS – GLKS Wilkowice 3:3 (1:1), bramki: Magdziak, Dubaj, Pakuła.
***
Ćwierćfinał: JKS SMS Jarosław – Legia Futsal U-19 Warszawa 0:4 (0:4).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze