Reklama

Kapitalny występ przeworskiej „jedynki” w Sopocie

Byli debiutantami na tak wielkiej imprezie. Chyba nikt nie spodziewał się, że zajdą tak daleko. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku została nieoficjalnym wicemistrzem Polski w koszykówce w kategorii 12-latków, zdobywając srebrne medale w wielkim finale Energa Basket Cup, który rozegrany został w Ergo Arenie w Sopocie. Gratulujemy!

Fachowcy nie mieli wątpliwości: chłopcy z przeworskiej „jedynki” byli rewelacją turnieju. Wygrali wszystkie spotkania grupowe i awansowali do meczu o złoty medal. W nim zmierzyli się ze znacznie bardziej „doświadczonym” (jeśli w tym wieku można mówić o doświadczeniu) rywalem SP 7 Sopot. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami. Przeworszczanie próbowali odwrócić losy meczu kilkoma efektownymi kontrami, jednak nie wystarczyło to do nawiązania walki z ogólnym faworytem imprezy. Wielki finał zakończył się ich wygraną 67:36. Jednak to zawodnik z SP 1 Przeworsk Jakub Jurzyk otrzymał tytuł najwartościowszego zawodnika turnieju (MVP).

Reklama

Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku prowadzi trener Wojciech Jurkiewicz. Ich ciężka praca pozwoliła najpierw zdobyć mistrzostwo Podkarpacia, a następnie zgarnąć srebrne medale Energa Basket Cup – największego w Polsce turnieju koszykówki dla uczniów szkół podstawowych. SP 1 Przeworsk w Sopocie wystąpiła w składzie: Szymon Jurkiewicz, Wiktor Strama, Konrad Mroszczyk, Przemysław Kisiel, Maciej Ficek, Kacper Krzanowski, Michał Kucharczyk, Jakub Marko, Miłosz Zając, Jakub Pieczonka, Marcin Wiśniowski, Jakub Jurzyk.

Reklama

Oprócz medali, najlepsze drużyny imprezy wywalczyły wartościowe nagrody dla swoich szkół. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł, srebrni – 7 tys. zł, a zespoły z najniższego stopnia podium – 5 tys. zł.

Energa Basket Cup to największy w Polsce turniej minikoszykówki dla młodzieży. W tegorocznej edycji wzięło udział około 80 tys. zawodników w wieku 11 – 13 lat
z ponad 6 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Łącznie w siedmiu edycjach programu wzięło udział już ponad 560 tys. zawodników i zawodniczek.

Reklama

Warto dodać, że młodzi przeworszczanie powtórzyli sukces UKS Niedźwiadki-Hensfort Przemyśl, którzy trzy lata temu także stanęli na drugim stopniu podium w tym turnieju, także ulegając w finale ekipie z Sopotu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama