Na wyposażenie komend policji znajdujących się w różnych lokalizacjach w Polsce trafiają automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Urządzenia te są zwyczajowo umieszczane w ogólnodostępnych miejscach i są gotowe do użycia przez każdą przypadkową osobę, zmuszoną w nagłej sytuacji ratować czyjeś życie w sytuacji zatrzymania krążenia. Taki defibrylator udostępniono do użytku również w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku.
AED znajduje się na parterze, tuż obok stanowiska oficera dyżurnego. „Zachęcamy wszystkich, aby w sytuacji zagrożenia życia nie obawiali się sięgnąć po to urządzenie. Pamiętajmy – AED jest po to, by ratować życie, a jego użycie może mieć kluczowe znaczenie. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie – każda minuta ma znaczenie” – przypominają policjanci z przeworskiej jednostki.
Automatyczny defibrylator jest bardzo prosty w obsłudze – użytkujący go musi się stosować do wydawanych przez urządzenie precyzyjnych poleceń głosowych i wizualnych. W ten sposób jest prowadzony krok po kroku przez wszystkie etapy udzielenia pomocy. Dzięki intuicyjnej obsłudze z AED może więc skorzystać nawet zupełny laik.
Nowe urządzenia AED trafiły na wyposażenie podkarpackich jednostek policji, w tym także przeworskiej, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa interesantów, funkcjonariuszy i pracowników Policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze