Reklama

Kierowcy łamią przepisy na Noskowskiego

Mimo ustawienia znaków zakazu zatrzymywania się, kierowcy notorycznie łamią przepisy, parkując u wlotu ulicy Noskowskiego w Przemyślu. To – zdaniem tamtejszych mieszkańców – stwarza spore niebezpieczeństwo.

Korespondencja w tej sprawie między reprezentantem wspomnianych mieszkańców Tomaszem Chmielem (mieszka przy ul. Wróblewskiego, powyżej ul. Noskowskiego) a przemyskim magistratem trwa już wiele miesięcy. 7 maja 2019 r. skierował pismo do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna o zmianę oznakowania ul. Noskowskiego[paywall].

– Kiedy złożyłem to pismo na początku Noskowskiego znajdowały się dwa znaki: B-36, czyli zakaz zatrzymywania się oraz T-25a, czyli początek zakazu zatrzymywania się. To była pewna niekonsekwencja, bo na pewnym fragmencie można było się zatrzymywać. Na tym newralgicznym. Stawiane tam samochody uniemożliwiały płynny przejazd ulicą w kierunku cmentarza oraz ograniczały widoczność pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie instytucje publiczne, jak choćby szkoła salezjańska, Regionalna Izba Obrachunkowa czy nawet Szkoła Podstawowa numer 4 i posiadają własne parkingi. Więc nasz wniosek o bezwzględny zakaz parkowania na całej szerokości jezdni był jak najbardziej zasadny. Ze względu na szeroki chodnik  zaproponowaliśmy, aby dopuścić możliwość parkowania na nim aut, równolegle do krawężnika – wyjaśnili mieszkańcy.

Reklama

Miesiąc później zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży odpowiedział, że całkowite wyeliminowanie parkowania pojazdów na tej ulicy jest bezzasadne. A także, że sprawa została omówiona na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego UM w Przemyślu, która stwierdziła, iż aktualna organizacja ruchu nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Poinformował, że istniejące oznakowanie pozostanie bez zmian.

Niektórzy drwią z zakazów

Minął niemal rok. Doszło do zmiany oznakowania. Na początku ulicy ustawiony został znak B-36+T-24, który oznacza  zakaz zatrzymywania się, a parkowanie grozi odholowaniem. Powyżej T-25a, czyli początek zakazu zatrzymywania się. – Coś tam to zmieniło, ale nie do końca. Kiedy skręcamy z ulicy świętego Jana, prawy pas bardzo często jest zajęty przez zaparkowane samochody. Wówczas widoczność nadjeżdżających z góry jest bardzo ograniczona, a w lecie, kiedy drzewa są obrośnięte liśćmi, niemal zerowa. Wciąż optujemy za obustronnym, całkowitym zakazem parkowania na całej długości ulicy Noskowskiego – stwierdzili cytowani już mieszkańcy.

Reklama
Za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego odpowiedzialne są i policja, i straż miejska. Ci drudzy zwłaszcza za parkowanie w niedozwolonych miejscach. – Nie jesteśmy w stanie zapewnić tam całodobowego patrolu. To niemożliwe. Owszem, interweniowaliśmy na ulicy Noskowskiego. Mimo że na początku jest znak zakazu zatrzymywania się z tabliczką T-24, a parkowanie grozi odholowaniem, kierowcy łamali przepisy. Powyżej także nie można się zatrzymywać. Po pierwsze, bo jest znak zakazu, po drugie, bo jest jednostka wojskowa, a to obligatoryjnie sprawia, że równolegle nie można parkować ani na ulicy, ani na chodniku. Mogę jedynie zapewnić, że nasi funkcjonariusze pojawiać się będą w tamtym rejonie tak często, na ile to możliwe – zapewnił komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.


fot.Mariusz Godos
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Poszkodowany przez psy Chomy. - niezalogowany 2020-06-08 19:07:09

    A gdzie są mieszczuchy? Psy Chomy myślą że już nie mają obowiązku nic robić. Cwaniaki tylko nie winnych się czepiają. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    V2 - niezalogowany 2020-06-08 20:25:10

    Znawcy przepisów  zakaz zatrzymywania obowiązuje przed znakiem. Na tym zdjęciu pojazdy parkują prawidłowo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-06-08 20:56:14

    Pojazdy są zaparkowane prawidłowo. Oznakowanie mówi o zakazie zatrzymywania się przed znakiem. Proponuję sprawdzić w przepisach zanim coś trafi na łamy gazety.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama