Reklama

Kilkadziesiąt granatów moździerzowych z II wojny światowej! [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie podczas patrolu polsko-słowackiej granicy dwukrotnie natknęli się na niebezpieczne znaleziska.

Mundurowi na podobne znaleziska natrafili dwukrotnie. Natychmiast zabezpieczyli teren i powiadomili 21. Batalion Dowodzenia w Rzeszowie. Patrol saperski przejął niewybuchy, które zostaną zneutralizowane na wojskowym poligonie.

Podczas obu odkryć zabezpieczono ponad 50 sztuk granatów moździerzowych kaliber 82 oraz amunicję strzelecko-wojenną.  Jak informuje BiOSG: tego typu pociski produkcji radzieckiej były wykorzystywane podczas II wojny światowej.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości