W ostatnich dniach strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie podczas patrolu polsko-słowackiej granicy dwukrotnie natknęli się na niebezpieczne znaleziska.
Mundurowi na podobne znaleziska natrafili dwukrotnie. Natychmiast zabezpieczyli teren i powiadomili 21. Batalion Dowodzenia w Rzeszowie. Patrol saperski przejął niewybuchy, które zostaną zneutralizowane na wojskowym poligonie.
Podczas obu odkryć zabezpieczono ponad 50 sztuk granatów moździerzowych kaliber 82 oraz amunicję strzelecko-wojenną. Jak informuje BiOSG: tego typu pociski produkcji radzieckiej były wykorzystywane podczas II wojny światowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze