Reklama

Kolejne 3 miliony na osuwisko w Świebodnej

30/10/2020 12:30

Trwają prace przy zabezpieczeniu osuwiska w Świebodnej. Inwestycja pochłonęła już 3,6 mln zł w roku 2018 i 5 mln zł w roku ubiegłym. Teraz władze powiatu przy wsparciu budżetu państwa „dorzuciły” kolejne 3 mln. Na szczęście przedsięwzięcie jest już na finiszu.

– Inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców Świebodnej, bo tym głównie jest likwidacja osuwisk, chcemy zakończyć w grudniu tego roku – zapewnia starosta S. Kłopot. – Likwidacja osuwiska to skomplikowana i czasochłonna praca – dodaje, odnosząc się do skali przedsięwzięcia. Wystartowało[paywall] ono w roku 2018, choć starostwo do jego realizacji przygotowywało się nieco dłużej. Prace objęły nie tylko zabezpieczenie osuwiska, ale też odbudowę korpusu drogowego na drodze Widaczów – Świebodna  – Pruchnik. Całość prac ma kosztować ponad 11 mln zł. Tegoroczny, ostatni etap pochłonął nieco ponad 3 mln zł. Na szczęście w 2020 r., podobnie jak w latach ubiegłych, powiat musiał wyłożyć tylko nieznaczną część całej kwoty. Większość kosztów pokryła dotacja z budżetu państwa. W tym roku było to dofinansowanie pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 2 mln 750 tys. zł, co stanowi 80 proc. przewidywanych kosztów, a dokument potwierdzający jej przyznanie podpisali ostatnio wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a ze strony samorządu powiatowego starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama