Trwają prace przy zabezpieczeniu osuwiska w Świebodnej. Inwestycja pochłonęła już 3,6 mln zł w roku 2018 i 5 mln zł w roku ubiegłym. Teraz władze powiatu przy wsparciu budżetu państwa „dorzuciły” kolejne 3 mln. Na szczęście przedsięwzięcie jest już na finiszu.
– Inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców Świebodnej, bo tym głównie jest likwidacja osuwisk, chcemy zakończyć w grudniu tego roku – zapewnia starosta S. Kłopot. – Likwidacja osuwiska to skomplikowana i czasochłonna praca – dodaje, odnosząc się do skali przedsięwzięcia. Wystartowało[paywall] ono w roku 2018, choć starostwo do jego realizacji przygotowywało się nieco dłużej. Prace objęły nie tylko zabezpieczenie osuwiska, ale też odbudowę korpusu drogowego na drodze Widaczów – Świebodna – Pruchnik. Całość prac ma kosztować ponad 11 mln zł. Tegoroczny, ostatni etap pochłonął nieco ponad 3 mln zł. Na szczęście w 2020 r., podobnie jak w latach ubiegłych, powiat musiał wyłożyć tylko nieznaczną część całej kwoty. Większość kosztów pokryła dotacja z budżetu państwa. W tym roku było to dofinansowanie pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 2 mln 750 tys. zł, co stanowi 80 proc. przewidywanych kosztów, a dokument potwierdzający jej przyznanie podpisali ostatnio wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a ze strony samorządu powiatowego starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze