W dniach 22 – 23 października w Krakowie odbyły się inauguracyjne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski 2016/2017. Przeworszczanin Maciej Hołub został najlepszym zawodnikiem stylu klasycznego.
Zawody odbyły się w zespole krytych pływalni AWF w Krakowie. Maciej Hołub zajął 1. miejsce na 50 m stylem klasycznym. Dystans pokonał w 27,55 sekundy. Natomiast 2. miejsce zajął na 100 m stylem klasycznym, dystans przepływając w[paywall] 1 minutę i 58 setnych sekundy. Tym samym zdobył tytuł „Najlepszego zawodnika stylu klasycznego”, uzyskując 1542 punkty (suma punktów za 50 m i 100 m).
Były to zawody odbywające się cyklicznie, obsadzone przez większość czołowych polskich pływaków, na czele z mistrzem świata Radosławem Kawęckim, Kacprem Majchrzakiem czy Aleksandrą Urbańczyk. Startujący w nich zawodnicy przede wszystkim sprawdzają swoją formę i oceniają przygotowania do głównych startów sezonu.
– Dla mnie najważniejsze zawody w bloku zimowym to Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie, które odbędą się w grudniu przed świętami. Wystartuję kontrolnie jeszcze na około 3 – 4 zawodach przed główną imprezą, między innymi w Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu. Aktualnie bardzo ciężko trenuję i studiuję na AWF w Krakowie. Mam również kilka ciekawych pomysłów dotyczących promowania sportu. Działania byłyby skierowane na budowanie wizerunku potencjalnego sponsora jako firmy otwartej na rozwój młodych ludzi – wyznaje Maciej Hołub.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze