Reklama

Kolejne laury dla Macieja Hołuba

02/11/2016 09:24

W dniach 22 – 23 października w Krakowie odbyły się inauguracyjne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski 2016/2017. Przeworszczanin Maciej Hołub został najlepszym zawodnikiem stylu klasycznego.

Zawody odbyły się w zespole krytych pływalni AWF w Krakowie. Maciej Hołub zajął 1. miejsce na 50 m stylem klasycznym. Dystans pokonał w 27,55 sekundy. Natomiast 2. miejsce zajął na 100 m stylem klasycznym, dystans przepływając w[paywall] 1 minutę i 58 setnych sekundy. Tym samym zdobył tytuł „Najlepszego zawodnika stylu klasycznego”, uzyskując 1542 punkty (suma punktów za 50 m i 100 m).

Były to zawody odbywające się cyklicznie, obsadzone przez większość czołowych polskich pływaków, na czele z mistrzem świata Radosławem Kawęckim, Kacprem Majchrzakiem czy Aleksandrą Urbańczyk. Startujący w nich zawodnicy przede wszystkim sprawdzają swoją formę i oceniają przygotowania do głównych startów sezonu.

– Dla mnie najważniejsze zawody w bloku zimowym to Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie, które odbędą się w grudniu przed świętami. Wystartuję kontrolnie jeszcze na około 3 – 4 zawodach przed główną imprezą, między innymi w Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu. Aktualnie bardzo ciężko trenuję i studiuję na AWF w Krakowie. Mam również kilka ciekawych pomysłów dotyczących promowania sportu. Działania byłyby skierowane na budowanie wizerunku potencjalnego sponsora jako firmy otwartej na rozwój młodych ludzi – wyznaje Maciej Hołub.


fot.Zbiory Macieja Hołuba
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama