Reklama

Kolejne sukcesy „Pancernych” Żurawica

Końcówka zeszłego roku obfitowała w kolejne sukcesy młodzieży spod znaku UKS „Pancernych” Żurawica. Starsza wygrała zawody z cyklu Akademickiej Ligi Unihokeja U-18, młodsza została mistrzem województwa podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

UKS „Pancerni” wystąpili w kolejnych zawodach w ramach Akademickiej Lidze Unihokeja U-18 w Rzeszowie w sile dwóch ekip. Jedna we właściwej kategorii, czyli U-18, druga rok młodsza (U-17). Zawody rozgrywane były w formule 3 plus 1 w mikstach (obowiązkowo jedna dziewczyna na boisku). Do rywalizacji przystąpiło łącznie 8 ekip. – Nasze dwa zespoły, tak starszy, jak i młodszy, zagrały bardzo dobry turniej, wygrywając pewnie swoje grupy. Obie spotkały się w finale ligi! – powiedział trener „Pancernych” Rafał Korczyński.

W fazie grupowej zespół U-18 pokonał kolejno: Zespół Szkół Mechanicznych Rzeszów I 9:0, III LO Rzeszów I 7:2 oraz AZS PANS Przemyśl 7:2, natomiast zespół U-17 wygrał z: Zespołem Szkół Mechanicznych Rzeszów II 3:0, UKS Niebieszczany 3:1 i III LO Rzeszów II 10:3. W finale UKS „Pancerni” U-18 wygrali z UKS „Pancerni” U-17 4:1.

Reklama

Kolejność końcowa była następująca: 1. UKS Pancerni Żurawica U-18, 2. UKS Pancerni Żurawica U-17, 3. III LO Rzeszów I, 4. UKS Niebieszczany, 5. AZS PANS Przemyśl, 6. III LO Rzeszów II, 7. ZSM Rzeszów I, 8. ZSM Rzeszów II.

Oprócz srebra i złota „Pancerni” zgarnęli jeszcze kilka indywidualnych wyróżnień. MVP zawodów (najwszechstronniejszym zawodnikiem) został Piotr Jasiński, MVP wśród dziewcząt ((najwszechstronniejszą zawodniczką) została Aleksandra Czereba, najlepszym bramkarzem imprezy – Jakub Jakubiszyn.

Reklama

UKS „Pancerni” U-18 i U-17 wystąpili w składzie: Jakub Jakubiszyn, Mateusz Makarańczyk (bramkarze) oraz Ewelina Chamułka, Aleksandra Czereba, Piotr Jasiński, Kacper Hrynkiewicz, Szymon Koszła, Tomasz Jasiński, Gabriel Matulewski, Bartosz Radoń.

Mistrzynie Podkarpacia

W hali sportowej SP 1 w Żurawicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć najlepszych zespołów z Podkarpacia, wyłonionych w eliminacjach: gminnych, powiatowych i rejonowych. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor SP 1 w Żurawiccy Renata Drewniak oraz  wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.

Reklama

W finale znakomicie spisała się reprezentacja gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. Po wygraniu grupy eliminacyjnej, młode żurawiczanki w ścisłym finale wygrały dwa mecze, jeden remisując. To pozwoliło im sięgnąć po wymarzone od lat mistrzostwo Podkarpacia IMS. W ścisłym finale SP 1 Żurawica wygrała z SP Gawłuszowice 2:1 i SP 2 Stobierna 1:0 oraz zremisowała z SP Bukowsko 1:1.

Mistrzynie Podkarpacia IMS w unihokeju dziewcząt – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. Fot. zbiory własne

Reklama

Złote medale triumfatorkom wręczył szef podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Bigus. Dziewczęta SP 1 Żurawica wywalczyły awans do finału ogólnopolskiego IMS w unihokeju dziewcząt, które odbędą się w br. w Elblągu.

Kolejność końcowa turnieju: 1. SP 1 Żurawica, 2. SP Bukowsko, 3. SP 2 Stobierna, 4. SP Gawłuszowice, 5. SP 14 Krosno, 6. SP Pustków, 7. – 9. SP 5 Dębica, SP Wietlin, SP Niebieszczany.

Oto skład „złotej” drużyny: Agata Andruszkiewicz, Lena Gręda, Oliwia Kowalczyk, Kinga Kucharska, Natalia Pempuś, Karolina Radziejowska, Milena Skwarek, Aleksandra Szustal, Julia Szychulska, Kornelia Wardęga, Gabriela Wiciejowska, Maja Wielgosz. Opiekunem zespołu jest Bernadeta Sielska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2025 08:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama