22 stycznia br. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tym razem w ramach akcji „Murem za polskim mundurem”.
To już kolejne tak ciekawe przedsięwzięcie, którego głównym organizatorem jest dowódca 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz. W lecie zeszłego roku – także na jego zaproszenie – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał prawdziwy popis na dziedzińcu zamku w Krasiczynie.
RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią[paywall] tradycję grup teatralno-estradowych, popularyzuje treści narodowe w kraju i za granicą.
Koncert w przemyskim CK podzielony był na dwie części. W pierwszej zespół zaprezentował wybrane kolędy i pastorałki, w drugiej zaś – przekrój muzyki współczesnej, filmowej oraz karnawałowej.
To niezwykłe wydarzenie pod batutą podpułkownika Marcina Ślązaka i majora Dariusza Kaczmarskiego poprowadziła Katarzyna Soja.
Wśród licznych, zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, służb mundurowych, duchowieństwa, żołnierze oraz sympatycy 1 Batalionu Czołgów.
Koncert odbył się z zachowaniem szczególnych procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Jak zapowiedział dowódca 1 bcz w Żurawicy ppłk R. Kluz, to nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie.
– Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i do zobaczenia na następnych koncertach! – podsumował krótko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze