Reklama

Kolejny porywający koncert

22 stycznia br. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tym razem w ramach akcji „Murem za polskim mundurem”.

To już kolejne tak ciekawe przedsięwzięcie, którego głównym organizatorem jest dowódca 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk Rafał Kluz. W lecie zeszłego roku – także na jego zaproszenie – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał prawdziwy popis na dziedzińcu zamku w Krasiczynie.

RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią[paywall] tradycję grup teatralno-estradowych, popularyzuje treści narodowe w kraju i za granicą.

Koncert w przemyskim CK podzielony był na dwie części. W pierwszej zespół zaprezentował wybrane kolędy i pastorałki, w drugiej zaś – przekrój muzyki współczesnej, filmowej oraz karnawałowej.

To niezwykłe wydarzenie pod batutą podpułkownika Marcina Ślązaka i majora Dariusza Kaczmarskiego poprowadziła Katarzyna Soja.

Reklama

Wśród licznych, zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, służb mundurowych, duchowieństwa, żołnierze oraz sympatycy 1 Batalionu Czołgów.

Koncert odbył się z zachowaniem szczególnych procedur bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Jak zapowiedział dowódca 1 bcz w Żurawicy ppłk R. Kluz, to nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie.

– Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i do zobaczenia na następnych koncertach! – podsumował krótko.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama