Podopieczni trenera Wojciecha Jurkiewicza, koszykarze MOSiR Przeworsk, już po raz 4. uczestniczyli w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki w Koszalinie ,,CAMP 2015’’.
Już od 13 lat przy współudziale PZKosz jest organizowany zjazd najlepszych zespołów roczników 2002, by wspólnie trenować, bawić się i rozgrywać mecze. W tym roku w Koszalinie zjawiło się 23 zespoły chłopców i 17 dziewcząt z całej Polski. Przeworscy zawodnicy zrobili na turnieju furorę, jak przystało na wicemistrzów Polski. Zdecydowanie wygrali wszystkie 14 meczów i sparingów. Sportowcy z Przeworska wspaniale bawili się w gronie rówieśników. Łącznie przyjechało 700 dzieci[paywall].
Formuła festiwalu pozwala na rywalizacje nie tylko czysto koszykarskich zajęć, ale również na wypoczynek i plażowanie nad morzem. Dzieci były 6 razy nad morzem w Mielnie i Unieściu, pilnowani pod okiem trenerów i ratowników WOPR Tomasza Majby i Wojciecha Jurkiewicza. Ponadto wieczorami odbywały się konkursy, karaoke, potyczki sportowe oraz dyskoteki, które cieszyły się wielkim powodzeniem.
Zespół Przeworska zgarnął prawie wszystkie nagrody. W konkursie ,,Mam talent” zajął I miejsce, w potyczkach sportowych II miejsce. W rozgrywkach MIX 3 wygrała drużyna Miłosza Zająca, natomiast drużyna Kacpra Krzanowskiego i Kuby Marko była kolejno 3. i 4. Szymon Jurkiewicz był 4. w konkursie strzeleckim. Największy sukces osiągnął Miłosz Zając, ponieważ spośród 500 chłopców dostał nagrodę MVP XIII Festiwalu Koszykówki Koszalin ,,CAMP 2015”.
W meczu gwiazd wystąpili Jakub Jurzyk i Miłosz Zając, którzy według obserwujących trenerów byli najlepszymi zawodnikami na boisku. Również trenerzy Wojciech Jurkiewicz i Tomasz Majba oprócz opieki i prowadzenia zajęć, uczestniczyli w 90-godzinnych zajęciach prowadzonych przez prof. Tadeusza Hucińskiego, prof. Kazimierza Mikotajca i dr Małgorzatę Czerlonko.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkową koszulkę, piłkę, czapkę oraz plecak pełen słodyczy.
MOSiR Przeworsk reprezentowali: Szymon Jurkiewicz, Wiktor Strama, Tomasz Majba, Przemysław Kisiel, Maciej Ficek, Kacper Krzanowski, Michał Kucharczyk, Jakub Marko, Miłosz Zając, Marcin Zabłocki, Jakub Jurzyk oraz Hubert Gósz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.13 raz był turniej rocznika 2002? troszkę precyzji prosze
13 raz był turniej rocznika 2002? troszkę precyzji prosze