Reklama

Koloseum w Koluszkach

01/06/2017 07:57

Tegoroczny 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu stał się wydarzeniem zanim jeszcze się rozpoczął. Prezydent tego miasta wypowiedział TVP umowę na jego organizację.

Powód? Zdecydowana większość naszych gwiazd piosenki postanowiła zbojkotować tę imprezę, gdyż – jak donosiły media – prezes narodowego nadawcy chciał decydować, kto może, a kto nie powinien śpiewać na opolskiej scenie. On sam zaprzeczył jednak tej wersji i zaczął powtarzać, niczym refren, że festiwal w Opolu (odbywający się tam od 1963 roku) odbędzie się … w innym mieście! Świetny pomysł! Kielce, Stalowa Wola, Płock, a może podrzeszowska Jasionka ze swoim nowoczesnym centrum wystawiennniczo-kongresowym? Jak ładnie brzmiałaby już sama nazwa: festiwal opolski w Kielcach! Co niektórzy wysuwali też kandydaturę Przemyśla z nieco skromniejszym niż opolski amfiteatrem na Zniesieniu, ale jakże pięknie położonym! Nomen omen nie tak dawno w głowach polityków kiełkował też pomysł, aby w mieście nad Sanem umiejscowić Trybunał Konstytucyjny, przenosząc go tutaj ze stolicy. Idąc takim tokiem myślenia należałoby się zastanowić, czy np. Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizować w Poraju, zaś Warszawskie Targi Książki w Wąchocku. A może – jak proponują niektórzy – pójść jeszcze dalej i Krainę Wielkich Jezior Mazurskich przenieść w Tatry, a Giewont na Mazury. No i oczywiście Koloseum do Koluszek. I tam urządzić festiwal w Opolu.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama