Reklama

Koniec blokady drogi w Duńkowiczkach [ZDJĘCIA]

19 czerwca br., trwająca od 3 czerwca br. blokada drogi krajowej nr 77 w Duńkowiczkach w gminie Orły, zakończyła się. To efekt cofnięcia przez władze tej gminy pozwolenia na manifestację.

Protestujący mieszkańcy Duńkowiczek, ale i sąsiednich miejscowości, sprzeciwiali się budowie drogi łączącej „77” z terminalem kolejowym T1 w Żurawicy Rozrządowej. 19 czerwca br. protest musieli zakończyć. Decyzję o cofnięciu pozwolenia na zgromadzenie wręczył im zastępca wójta gminy Orły Mariusz Król. 20 czerwca br. z mieszkańcami spotkał się rzeszowski poseł Adam Dziedzic z PSL. 21 czerwca br. delegacja byłych już manifestantów spotka się w sprawie budowy drogi łączącej „77” z terminalem kolejowym T1 w Żurawicy Rozrządowej z władzami Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Na drodze krajowej nr 77 przywrócony został normalny ruch pojazdów.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/06/2024 14:50
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kalnikow_534 2024-06-20 18:25:34

    A kiedy te oszołomy zapłacą za straty wszystkich objeżdżających kretyńską blokadę?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama