19 czerwca br., trwająca od 3 czerwca br. blokada drogi krajowej nr 77 w Duńkowiczkach w gminie Orły, zakończyła się. To efekt cofnięcia przez władze tej gminy pozwolenia na manifestację.
Protestujący mieszkańcy Duńkowiczek, ale i sąsiednich miejscowości, sprzeciwiali się budowie drogi łączącej „77” z terminalem kolejowym T1 w Żurawicy Rozrządowej. 19 czerwca br. protest musieli zakończyć. Decyzję o cofnięciu pozwolenia na zgromadzenie wręczył im zastępca wójta gminy Orły Mariusz Król. 20 czerwca br. z mieszkańcami spotkał się rzeszowski poseł Adam Dziedzic z PSL. 21 czerwca br. delegacja byłych już manifestantów spotka się w sprawie budowy drogi łączącej „77” z terminalem kolejowym T1 w Żurawicy Rozrządowej z władzami Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Na drodze krajowej nr 77 przywrócony został normalny ruch pojazdów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A kiedy te oszołomy zapłacą za straty wszystkich objeżdżających kretyńską blokadę?
A kiedy te oszołomy zapłacą za straty wszystkich objeżdżających kretyńską blokadę?