Reklama

Koniec problemów mieszkańców Zielonki

– Największe pretensje mamy do tego, że nikt nie raczył nas poinformować o prowadzonych pracach. Po raz kolejny potraktowano nas jak ludzi gorszego sortu, przedmiotowo. Przed trzydzieści dni tak nas katowali – mówi przewodniczący Zarządu Osiedla nr 17 „Zielonka” Stefan Bodnar. Miasto zareagowało. 12 sierpnia br. odbyła się rozprawa administracyjna „w sprawie uciążliwości od wykonywanej działalności odwiertu gazowego na działce w rejonie ulicy Na Zawadach w Przemyślu”.

Przypomnijmy, że prace nad poszukiwaniem gazu ziemnego prowadzone przez PGNiG trwały kilkanaście tygodni. Ulica Na Zawadach, gdzie prowadzone były odwierty, oddalona jest od najbliższych zabudowań o dobre kilkaset metrów, ale to nie miało znaczenia. Kiedy potężne wiertła wkręcały się w ziemię, „trzęsła się” cała Zielonka. Hałas był duży, ale najgorsze były drgania[paywall]. 8 lipca br. S. Bodnar sporządził listę 27 najbardziej poszkodowanych osób i zwrócił się do władz miasta o pomoc. – Na moją prośbę miasto postanowiło wszcząć postępowanie administracyjne „w sprawie uciążliwości od wykonywanej działalności odwiertu gazowego na działce w rejonie ulicy Na Zawadach w Przemyślu” – dodał S. Bodnar.
2 sierpnia br. zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak wspólnie z S. Bodnarem spotkali się na terenie osiedla podczas wizji lokalnej.

Jak się okazało, gazu w tamtym miejscu nie znaleziono, choć szukano na głębokości prawie dwóch kilometrów. Złoże było wyczerpane. Zbigniew Kajdanowski z Departamentu Komunikacji PGNiG: – Uciążliwości dla otoczenia, takie jak hałas, miały charakter przejściowy. Prace wiertnicze zostały zakończone. Obecnie następuje demontaż sprzętu. Przeprowadziliśmy testy, zakończyły się w środę, 10 sierpnia.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    i very good - niezalogowany 2016-08-14 13:46:37

    Panom lekarzom zakłócało spoczynek po ciężkiej pracy ... amoze wreszcie jakas szansa dla tego miasta ?! bo oni żyją z nas a my też chcielibysmy miec z czego żyć! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-08-14 15:30:48

    Chomik i Chay umacniali swoją marną pozycję która się już im nie długo urwie, nie pomoże święty boooże  a nawet kler.hahahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama